Menu
FANZINE.cz
Technologie

Deus Ex: Human Revolution bude pod regionálním zámkem

Martin Mašek

Martin Mašek

24. 8. 2011

Deus Ex: Human RevolutionPo včerejším oznámení uzamčení regionálních verzí se Square-Enix po bouřlivých reakcích a kamenování na fórech rozhodl přeci jen svoje omezení trochu zmírnit.

Deus Ex: Human Evolution

Co je štestí? Jensen zaltý rozhodně ne... Zdroj: vydavatel hry

Přehrávali jste si někdy na Youtube nějaké to video, u kterého se objevilo hlášení, že jej ve vašem regionu není možné přehrát? Tu samou vychytávku se rozhodl zavést i Square-Enix u chystané pecky Deus Ex: Human Revolution. V praxi by to znamenalo, že pokud si nekoupíte krabicovou verzi tam, kde žijete, máte smůlu. Kontrola přes Steam bude kontrolovat region a následně rozhodne, jestli je spustí, nebo ne. Mnoha hráčů se to rozhodně dotklo.

Násilí ve hrách. Přečtěte si několik největších failů způsobených hraním videoher!

Byť by to byla pro někoho novinka, už delší dobu se dají věci jako oblečení, menší elektronika a hry levně koupit v anglických on-line obchodech a nechat dovézt. Mnohdy to vyjde levněji. A tomu chtěl Square-Enix zabránit.

To zvedlo doslova vlnu nevole a nezbylo nic jiného, než poněkud trpké nařízení trochu uvolnit. Anglická verze prodávaná ve Velké Británii, která měla mít svůj vlastní region, se nakonec uvolnila a celá Evropa bude mít jen tři regionální verze místo čtyř. Není to zrovna útěcha, jelikož mnoho hráčů má objednanou hru z jiného regionu.

Tohle omezení se samozřejmě týká jen krabicových verzí, digitálních se omezení netýká. Ale i tak je to docela podraz, několik dní před oficiálním vydáním.

Deus Ex: Human Revolution vychází 26. srpna 2011 na PC, Xbox a PS3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deus Ex: Human Revolution bude pod regionálním zámkem

Hide picture