Deus ex se objeví na plátnech kin, film už našel režiséra

Málokterá hra z posledních let si zaslouží filmové zpracování jako právě poslední Deus ex. Povedený příběh, charismatický hlavní hrdina, detailně propracovaný svět a pod tím vším sonda do hlubin lidské xenofobie.

OBR: deus-ex_-human-revolution
Originální zápletka hry by jistě slušela i filmu. Zdroj: Vydavatel hry

Tohle všechno si možná uvědomili ve studiu CBS Films a rozhodli se rozjet filmový projekt na plné obrátky. Zpracování temné sci-fi právě našlo režiséra, a není to vůbec špatná volba.

CBS Films se rozhodli svěřit Scottu Derricksonovi, který má na svém triku dva velmi povedené horory: V moci ďábla a v kinech právě běžící Sinister. Se sci-fi žánrem se seznámil při natáčení rozporuplně přijatého, ale jinak slušně natočeného remaku Den, kdy se země zastavila a v chystané adaptaci kultovních knih Dana Simmonse jménem Hyperion.

Čtěte také: Assassin’s Creed film pořád žije. Začátek natáčení bude v roce 2013

Volba režiséra tedy dopadla na výbornou a nezbývá než čekat, jak dopadne samotný film, protože kdyby to vyšlo, radost by měli mít nejen fanoušci hry, ale i lidé, kteří mají v oblibě sci-fi žánr jako takový. Třeba by se zase jednou mohlo ukázat, že kyberpunk není mrtvý.

Deus ex se objeví na plátnech kin, film už našel režiséra
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.