Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Deus ex se objeví na plátnech kin, film už našel režiséra

Miloš Kodýdek

Miloš Kodýdek

18. 11. 2012

Málokterá hra z posledních let si zaslouží filmové zpracování jako právě poslední Deus ex. Povedený příběh, charismatický hlavní hrdina, detailně propracovaný svět a pod tím vším sonda do hlubin lidské xenofobie.

OBR: deus-ex_-human-revolution

Originální zápletka hry by jistě slušela i filmu. Zdroj: Vydavatel hry

Tohle všechno si možná uvědomili ve studiu CBS Films a rozhodli se rozjet filmový projekt na plné obrátky. Zpracování temné sci-fi právě našlo režiséra, a není to vůbec špatná volba.

CBS Films se rozhodli svěřit Scottu Derricksonovi, který má na svém triku dva velmi povedené horory: V moci ďábla a v kinech právě běžící Sinister. Se sci-fi žánrem se seznámil při natáčení rozporuplně přijatého, ale jinak slušně natočeného remaku Den, kdy se země zastavila a v chystané adaptaci kultovních knih Dana Simmonse jménem Hyperion.

Čtěte také: Assassin’s Creed film pořád žije. Začátek natáčení bude v roce 2013

Volba režiséra tedy dopadla na výbornou a nezbývá než čekat, jak dopadne samotný film, protože kdyby to vyšlo, radost by měli mít nejen fanoušci hry, ale i lidé, kteří mají v oblibě sci-fi žánr jako takový. Třeba by se zase jednou mohlo ukázat, že kyberpunk není mrtvý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deus ex se objeví na plátnech kin, film už našel režiséra

Hide picture