Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Devátý díl nepochází ani z mé řiti, říká autor předlohy k Hellraiserům

Redakce

Redakce

26. 8. 2011

FOTO: Pinhead (Stephan Smith Collins)Klasická postava hororového folkloru Pinhead je zpět se svou již devátou zvrácenou příhodou. Tentokrát si ale jako svou cílovou skupinu pro své sadomasochistické experimenty vybrala přímo divácké publikum.

FOTO: Pinhead (Stephan Smith Collins)

Pinhead (Stephan Smith Collins), Zdroj: youtube.com

Sdělení antického mýtu o Pandořině skřínce je prosté – některá vrátka by prostě měla zůstat zavřená. Ve filmovém průmyslu jsou to ta, která sebou prásknou po prvním neúspěšném pokračování série. Jsou ale lidé, kteří si nedají říct a s vidinou toho, že se svezou na úspěchu fanoušky prověřené franšízy, za kliku přece jen zatáhnou. Tentokrát je tím proviněným španělský režisér Víctor García (Návrat do domu hrůzy, Zrcadla 2).

Hellraiser: Revelations se svým třísettisícovým rozpočtem pravděpodobně asi ani větší ambice než čtyři předešlé video filmy neměl a někteří dokonce spekulují, že účelem natočení snímku bylo pouhé pojištění společnosti The Weinstein Company, že nepřijdou o franšízová práva, která si primárně sjednali za účelem natočení remaku původního filmu Hellraiser (česky vyšlo také jako Pekelník).

Představitel hlavního záporáka Pinheada Doug Bradley se poprvé za dobu trvání série rozhodl natáčení nezúčastnit, a musel ho tak nahradit poměrně neznámý Stephan Smith Collins. Jako další se natáčení zúčastnili například Nick Eversman (Tupíři) a Jay Gillespie (2001 Maniaků) v rolích Stevea a Nicka, dvou mladíků bloudících po Mexiku, kteří hledají nové zážitky kolem známého hlavolamu.

Jak se k novému pokračování série staví Clive Barker, který je podepsaný pod prvním dílem série coby autor literární předlohy a režisér, může každý sám nejlépe posoudit, podívá-li se na jeho Twitter. V posledních tweetech se výslovně distancuje od tvrzení, že se jedná o další počin z mysli Cliva Bakera s tím, že „to dokonce nepochází ani z jeho řitního otvoru“. Baker přenechal práva na příběh a postavy produkční společnosti už před prvním filmem netuše, že snímek sklidí takový úspěch.

Každopádně si obrázek o Hellraiser: Revelations může udělat divák sám po zhlédnutí traileru, který na první pohled není známkou profesionálního filmařského řemesla. Jediným, kdo tak může toto nenápadné béčko ocenit, je tak skalní fanoušek série, který si film, jenž má vyjít v nejbližší době na DVD, koupí jen ze slepé oddanosti svému kultu, nebo někdo, kdo se baví amatérismem podobných snímků.

Ostatní tak můžou pouze čekat, co v době, kdy se filmaři předhánějí v předělávání filmových klasik (a mnohdy úspěšně, jako například v případě Nolanova Temného rytíře), nabídne remake této hororové klasiky, který je plánovaný pro 3D provedení a který má tentokrát plnou Barkerovu podporu a slibuje, že bude věrný knižní předloze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Devátý díl nepochází ani z mé řiti, říká autor předlohy k Hellraiserům

Hide picture