Menu
FANZINE.cz
Technologie

Diablo 3: Datum vydání přijde možná ještě letos! Bude to skutečně pekelná výprava?

Jakub Bilko

Jakub Bilko

9. 5. 2011

Diablo 3Je sice pravdou, že na Diablo 3 si ještě chvíli počkáme, nic nám ovšem nebrání podívat se, zda půjde o titul, který se k nám chystá ze samotných pekelných útrob Blizzardu, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu.

Diablo 3 - boss

Souboj s bossem, zdroj: oficiální stránky Blizzardu

Blizzard si za dobu své působnosti vybudoval více než dobrou pověst. Díky Warcraftu, Diablu nebo fenoménu World of Warcraft, přikoval k židlím masy hráčů po celém světě. Není se tedy čemu divit, že třetí Diablovka je pekelně očekávaným titulem.

Na co se těšit?

Tradičně dojde hned na začátku hry k výběru jedné z několika postav. Těch je na výběr přesně pět, přičemž se každá liší svými jedinečnými schopnostmi. Zatímco Barbarian, kterého si jistě pamatujete z předchozího dílu, dává přednost ohromné síle, zuřivosti a boji se zbraní v bezprostřední blízkosti, takový Wizard by byl velice nerad, kdyby se k němu nějaký zlořád dostal. Proto s využitím různých kouzel ničí nepřátele většinou dřív, než se k němu stihnou dopotácet. Z dalších povolání zde najdeme Demon Huntera, Witch Doctora a Monka.

Ať už si vyberete kteroukoli z postav, budete si ji postupně vylepšovat novými schopnostmi nebo upravováním těch stávajících formou trait bodů, které získáte postupným levelováním postavy. Pro variabilnější hraní si navíc zvolíte, ke kterému ze tří stromů schopností se přikloníte. V soubojích bychom se měli dočkat dynamické akce, kde bude muset hráč rychle přemýšlet, jelikož pekelní zlosyni se na vás budou valit z více stran a ve skupinkách. O to větší taktizování přichází v soubojích s bossy, se kterými se v jednotlivých aktech setkáte.

Diablo 3 - most

Neprojdeš dál!

Co se prostředí týče, děj je zasazen do World of Sanctuary, v jehož útrobách nalezneme několik různorodých, avšak temných prostředí. I tak se více než polovina hry odehrává v dungeonech. Zejména v nich budete moci uplatnit využití fyzikálního enginu (Havok), který kromě klasického ničení kulis dovoluje užití prostředí k likvidaci nepřátel.

Šikovným zborcením zdi můžete vrátit zombie a jinou havěť zpět do pekla. Pokud se na scéně objeví samotný Diablo, na něj asi shození zdi platit nebude. Ano, podle slov Jaye Wilsona se se samotným Diablem setkáte.

Čas od času narazíte na truhlu, jejíž obsah vám může přinést nějaký zajímavý předmět, může se ovšem jednat o past. Když už jsme u těch předmětů, jsou generovány náhodně, takže se často stává, že vám padají věci, které s vaším povoláním nevyužijete, proto by měl ve hře fungovat obchod. Předměty se dají navíc vyrábět formou některého z řemesla – kovářství, kouzelnictví nebo klenotnictví.

Kovář se zabývá výrobou zbrojí a je také schopen přidávat na předměty sockety. Klenotník se zase zabývá různými amulety, prsteny, gemy. Kouzelník je schopen vyrobit svitky, kouzelné zbraně nebo sám dokáže očarovat předměty.

Multivřava

Třetí díl Diabla nabídne i multiplayer, jehož kvality si budete moci vyzkoušet na oficiálním battle.net serveru. A jak vlastně ono PvP probíhá? Hra vícero hráčů se odehrává v arénách, které nabídnou kromě klasického 1 vs. 1 PvP režimu i možnost spolupráce a boje ve větším počtu.

Odměnou za vítězství vám boudou achievmenty, tituly, případně nějaký speciální předmět. Hlavně nezapomeňte uříznout nepříteli ucho, které poslouží jako trofej. Bohužel si nedopřejete klasickou síťovou hru přes LAN, jelikož hra tuto možnost nepodporuje.

Ačkoli peklo srší ze samotného názvu hry a po technické stránce vypadá hra dobře, nemělo by jít o nic, s čím by si dnešní průměrný herní počítač nevěděl rady. Přesné systémové specifikace sice ještě nebyly vypuštěny, na hraní ovšem postačí obyčejný DX9.

Přesné datum vydání ještě nevíme, ale vypadá to, že by hra mohla vyjít ještě tento rok. Vývojáři hlásají, že jsou na cílové rovině, což dává určitou naději. Každopádně má třetí Diablo co nabídnout a už se na něj těšíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Diablo 3: Datum vydání přijde možná ještě letos! Bude to skutečně pekelná výprava?

Hide picture