Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Diablo 3 má na svědomí další život. Hráč zemřel po 40 hodinách u počítače

Marek Jedinák

Marek Jedinák

19. 7. 2012

Osmnáctiletý mladík z Taiwanu identifikovaný lokálními médii jako Chuang hrál téměř celé dva dny a noci hru Diablo 3 v jedné z místních heren. Během dvou dnů nepřijímal téměř žádnou potravu a podcenil pitný režim, což nakonec vyústilo v jeho smrt.

Diablo 3 je pravděpodobně to nejlepší, co si může moderní fantasák přát zdroj: vydavatel hry

Mladý Chuang se rozhodl, že si na víkend pronajme v jedné z internetových kaváren ve městě Tainan soukromý pokojík vybavený výkonným počítačem a plně se oddá hře Diablo 3.  Zážitek jej natolik pohltil, že během této doby téměř nepřijímal potravu, ani nedodržoval pitný režim.

VIDEORECENZE: Diablo 3 vás zbaví přítelkyně i sexuálního života

V ranních nedělních hodinách se jej kvůli nutnosti opustit hernu vydala zkontrolovat odpovědná osoba, která jej po otevření dveří viděla upoceného dřímat na stole. Po vyzvání se mladík znenadání probudil, šouravými krůčky ušel několik metrů, zakymácel se a spadl na zem.

Lékař konstatoval smrt ještě dříve, než sanitka stihla dovézt pacienta do nemocnice.

Místní vyšetřovatelé, ačkoli ještě neproběhla pitva, přisuzují úmrtí dlouhému sezení na jednom místě. Dle jejich tvrzení mohlo sezení ve křečovité poloze způsobit kardiovaskulární potíže, které vyústily v selhání organismu.

Ve velké Británii například minulý rok zemřel po dvanácti hodinách hry mladý student.

Korea chce hry zakázat

Podobné případy jsou charakteristické zejména pro region jihovýchodní Asie, která je však pro herní vydavatele jednou z nejvýdělečnějších oblastí, především pak v kategorii online her typu World of Warcraft.

Místní konzervativně orientovaní politici tak dokonce zvažují možnost, že by prodej her dětem mladších šestnácti let úplně zakázali.

Čtěte také: Diablo 3 už i zabíjí. Hráč dostal po 72 hodinách hry infarkt a zemřel

Oficiální zastoupení společnosti Blizzard, studia odpovědného za vývoj hry, vyjádřilo politování nad touto nešťastnou událostí a hráčům vzkázalo, že je přeci jen potřeba upřednostňovat každodenní život před jakoukoli formou zábavy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Diablo 3 má na svědomí další život. Hráč zemřel po 40 hodinách u počítače

Hide picture