×
FANZINE.cz

Disney zavírá celé LucasArts. Ruší Star Wars 1331 a další projekty

LucasArts působilo již od roku 1982. Zdroj: lucasarts.com

Zaměstnanci studia byli propuštěni a všechny projekty ve vývoji byly zastaveny. LucasArts se bude používat jen k licencování produktů jiných studií.

LucasArts působilo již od roku 1982. Zdroj: lucasarts.com

Přibližně 150 lidí bylo propuštěno a celé studio prošlo obrovskou reformou. Mezi zrušené hry patří zejména Star Wars 1313 a Star Wars: First Contact. Hráči po celém světě zoufají, neboť 1313 vypadlo opravdu skvěle a mělo se jednat o jednu z vlajkových her nových konzolí. Disney přesto nevylučuje možnost přesunu titulů pod jiné vývojáře, tudíž malá naděje pro oba projekty stále existuje. Studio LucasArts bylo minulý rok společně s většinou odnoží Lucasovy korporace převedeno do vlastnictví Disney. Současný finanční stav studia a relativní neúspěšnost jeho posledních her přivedla Disney k tomuto drastickému kroku.

LucasArts prošlo svým zlatým obdobím v devadesátých letech, kdy na svět přišly legendární hry jako třeba první Jedi Knight či X-Wing. I když jsme se od té doby setkali s mnoha úspěšnými hrami na motivy Hvězdných válek, tak většina z nich nebyla vyvinuta studiem LucasArts. Výjimky se samozřejmě najdou a například nedávný Force Unleashed se zapsal do herní historie v dobrém světle.

Studio má na svědomí také proslulou sérii adventur Sam & Max a Monkey Island. I přes některé neúspěchy si LucasArts svým více než třicetiletým působením na herní scéně vydobylo místo mezi nejrespektovanějšími herními studii vůbec.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..