Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Do české hry přispěli i výtvarníci z Avatara. Spuštěna bude v únoru

Martin Peška

Martin Peška

19. 12. 2012

Ještě jako uzavřená betaverze si Coraabia vysloužila ocenění jako třetí nejlepší česká hra roku 2011 podle ankety Booom, kterou pořádá Asociace herního průmyslu České a Slovenské republiky. Veřejná beta bude spuštěna v únoru 2013.

video
play-sharp-fill

Jedná se o online sběratelskou karetní hru, která kombinuje prvky RPG a MMO her i klasických sběratelských her jako je například Magic: The Gathering. Dá se hrát odkudkoliv a funguje na bázi flash, měla by se dát ovládat jak z PC, tak z tabletů.

Hru lze hrát zdarma, karty by měly jít i kupovat prostřednictvím mikroplateb.

V Coraabii je hráči umožněno, aby se stál Coraabianem, tedy občanem periferní tzv. skládkoplanety jménem Corrab. Dále je možné budovat si v tomto vesmíru kariéru. Tvůrci podle svých slov kladou silný důraz na příběh a atmosféru.

Autorem coraabské mytologie, která vznikala již od roku 2000, je game designer a filmový režisér Jakub Hussar. „Ze stejného světa pochází i sběratelská online karetní hra Coraabia, kterou po čtyřletém vývoji uvedeme na trh v příštím roce,“ potvrdil dnes exkluzivně redakci GAMEZINE.cz Hussar, jehož výsledky práce si můžete prohlédnout například na coraabopedia.cz.

Na výtvarných počinech se podílelo celkem přes 300 artistů. Mimo jiné například art director Ubisoftu Horia Dociu, či přední španělský artista Nekro a francouzský výtvarník Johann Bodin, který ilustroval knihy i karetní hru Magic: The Gathering.

„Dále pak lidé, kteří se podíleli na filmech jako Avatar, Alenka v říši divů či pracují ve firmách jako Blizzard Interactive. Z českých umělců bych vyzdvihl Daniela Špačka, který se podílel na nových vizuálech České televize či celé řadě log, znělek a spotů,“ dodal Hussar.

Z prostředí světa Coraabu natočil v roce 2007 Jakub Hussar (téhož roku absolvent Filmové Akademie Miroslava Ondříčka) krátkometrážní snímek s názvem Skeletoni. Ve 26 minut trvajícím snímku hrál například Jiří Ployhar ml., Kryštof Hádek, Yvetta Blanarovičová, Martin Písařík či Václav Upír Krejčí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do české hry přispěli i výtvarníci z Avatara. Spuštěna bude v únoru

Hide picture