Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Do kin se blíží Futurologický kongres. Kombinuje hranou akci s animací

FOTO: Futurologický kongresSnímek režiséra Ariho Folmana, který uspěl na filmových festivalech v Cannes i Karlových Varech, se brzy dostane do distribuce českých kin. Slibuje zajímavý obsah i formu.

FOTO: Futurologický kongres

Staronové sny o budoucnosti. Zdroj: distributor filmu.

Ambiciózní adaptace stejnojmenné povídky Stanislawa Lema vyšla z pera samotného režiséra Folmana, autora filmu Valčík s Bašírem. Nabízí příběh stárnoucí herečky (Robin Wrightová) s postiženým synem, která přijme svou poslední lukrativní studiovou smlouvu a je následně celá digitalizována. Stane se tak postavou ve virtuálním, digitalizovaném světě.

Z traileru je znát, že se film věnuje vysoce aktuálním tématům – hranici mezi realitou a snem v dnešní technicky vyspělé společnosti, touze být navždy mladý a taky často diskutované budoucnosti filmového umění. Folman si pro zprostředkování svého stanoviska zvolil Lemovu povídku, kterou zpracoval netradičním způsobem. Obsadil skvělé herce (Harvey Keitel, Paul Giamatti, Danny Huston) a pro záběry digitálního světa použil různé formy animace.

Folman na tomto novátorském díle pracoval od r. 2008 a v premiéře ho uvedl na letošním festivalu v Cannes. Svůj film popsal následovně: „Futurologický kongres je především futuristickou fantazií, zároveň je však voláním o pomoc a silným nostalgickým nářkem po klasickém filmu, jak jej známe a milujeme odpradávna.“

V kinech se o tom můžeme přesvědčit od 8. sprna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do kin se blíží Futurologický kongres. Kombinuje hranou akci s animací

Hide picture