Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Do práce v hlučném prostředí jedině s účinnou ochranou sluchu

Pracujete v příliš hlučném prostředí? Než vyrazíte do práce, ujistěte se, že s sebou máte také špunty do uší. Ne proto, abyste si nemohli povídat s kolegy, ale proto abyste s jejich pomocí chránili svůj sluch a mohli si se spolupracovníky popovídat také po práci.

Proč je ochrana uší v hlučném prostředí nezbytná?

Možná se vám jeví použití chráničů sluchu v práci jako zbytečné, ale i krátký pobyt v příliš hlučném prostředí způsobuje nevratné poškození sluchu. Ochrana uší je tedy nezbytná, chcete-li aby vás sluch byl kvalitní i za několik let. Pokud byste totiž pracovali v hlučném zaměstnání dlouhodobě, možná by se vám zdálo, že jste si na hluk zvykli, ale pravděpodobnější je, že by tento zvuk natolik poškodil váš sluch, že by vám okolní hluk připadal menší. Právě proto je v hlučném zaměstnání povinné nosit ochranu uší.

Denní dávka decibelů

Maximální hladina zvuku, které by mělo být lidské ucho vystaveno, je 100 decibelů, i to lze vydržet jen chvíli. Této hranice dosahuje například práce s pneumatickým kladivem. Co z toho pramení? Pokud byste se nacházeli v hlučném prostředí bez pomůcek na ochranu sluchu, domů byste pravděpodobně došli s bolestí hlavy, nepříjemným pískáním v uších, a ráno, kdy byste se probudili, by pískání přetrvávalo. Myslete tedy na ochranu sluchu nejen v práci, ale i mimo pracoviště. Právě těmto stavům můžete zabránit nošením ochranných pomůcek, které jsou k dostání například na e-shopu Hoffmann-group.com.

Stud není na místě

Máte obavy z toho, že když se do práce vydáte s chrániči sluchu, ostatní spolupracovníci vás budou mít za blázna? V provozech, ve kterých hladina hluku dosahuje 85 decibelů a více, je povinné nošení ochranných pomůcek, které musí svým zaměstnancům poskytnout zaměstnavatel, proto není na místě pociťovat žádný stud. Při poškození sluchu byste se totiž připravili o vaše oblíbené zvuky, bez kterých si neumíte představit běžný den.

Myslete na své zdraví a do hlučného prostředí vyrážejte za každých okolností pouze s účinnou ochranou sluchu. Špunty do uší a sluchátka se vyrábí ve všech možných barvách, takže si můžete zvolit tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do práce v hlučném prostředí jedině s účinnou ochranou sluchu

Hide picture