Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Do Prahy přijede japonský samuraj Nakagawa. Na festival Advik 2011

Martin Peška

Martin Peška

25. 7. 2011

Kulturní centrum Zahrada

Od čtvrtku 27. července do neděle 1. srpna se uskuteční v kulturním centru Zahrada na pražském Chodově festival fantastiky a japonské kultury s názvem Advik. Zvláštním hostem tohoto ročníku se má stát japonský samuraj Kinji Nakagawa.

Kulturní centrum Zahrada

Kulturní centrum Zahrada, Foto: Martin Peška, Fanzine.cz

„Sensi neboli mistr Nakagawa zde bude prezentovat jak bojový styl Toyama ryú, tak zejména Nakagawa ryú shuttójutsu, který sám založil,“ řekl redakci Fanzine.cz hlavní organizátor akce Róbert Žittňan.

V kulturním centru Zahrada se v rámci festivalu bude promítat celkem 15 žánrových filmů, mezi nimiž jmenujme například filmy ThorRango. Stejně jako na kulturních akcích podobného druhu ani zde nebude chybět přehlídka kostýmů spojená se soutěží Cosplay.

Čtěte také recenzi hry Harry Potter a Relikvie smrti II

„Vítěz soutěže pojede do Londýna na Eurocosplay, kde bude zastupovat Českou republiku v klání kostýmů letos na podzim,“ uvedla za pořadatele Lucie Číryová na tiskové konferenci Adviku 25. července. Za každou zemi mohou být nominováni pouze dva lidé. Druhý zástupce z Česka pojede na Eurocosplay díky vítězství v obdobné soutěži brněnského Animefestu.

Na návštěvníky se zájmem o hry čeká okolo 30 herních konzolí a 20 počítačů, na kterých budou prezentovány nejnovější počiny z herního trhu.

„Proběhne i mistrovství ČR v hraní na Playstaion 3. Hrát se budou hry  Soul Calibur 4, Tekken 6, Gran Turismo 5, Motorstorm 3 a Move Heroes,“ řekl na konferenci Žittňan.

FOTO: Róbert Žittňan

Hlavní organizátor akce, Foto: Martin Peška, Fanzine.cz

K dispozici budou i stoly k hraní deskových her pro 200 hráčů.

Jako součást festivalu proběhne ve venkovních prostorách chodovského kulturního centra páteční akce Matsuri, která bude prezentovat japonskou hudbu, vaření a bojová umění. Vstup na tuto část je volně přístupný.

Akce se uskuteční po šesté v řadě. Každoročně návštěvníkům představuje fenomény japonské kultury, kterými jsou anime a manga. Loňský pětidenní program nalákal dva tisíce návštěvníků. Brány letošního ročníku se otevřou ve čtvrtek 27. července v 17:00. Každodenní program se bude konat od 10:00 do 22:00.

Původně festival vznikl jako komunitní záležitost pouze pro fanoušky, nyní organizátoři chtějí japonskou popkulturu představovat i široké veřejnosti. Jednodenní vstupenka vyjde na 200 korun, čtyřdenní na 450 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Prahy přijede japonský samuraj Nakagawa. Na festival Advik 2011

Hide picture