Menu
FANZINE.cz
Technologie

Doporučujeme nejlepší videohry k Vánocům 2011. Dárky na PC i konzole

Marek Jedinák

Marek Jedinák

16. 12. 2011

Vánoční stromečekVideohry zaujímají místa pod vánočními stromečky v České republice i na Slovensku stále častěji. Jakou pařbu si však vybrat z chaotické změti zvláště štědrého roku 2011? TOPZINE.cz doporučuje hry, které zaručeně nezklamou.

Hraní videoher už dlouhou dobu není výsadou pouze asociálních santusáků Zdroj: facebook.com

Rok 2011 byl i přes hospodářskou recesi velmi plodným co se vydávání her týče. Vzhledem k tak širokému množství kvalitních her je však náročné s omezenými prostředky zvolit k Vánocům skutečně tu nejlepší. Pro čtenáře TOPZINE.cz jsme tedy vybrali takové tituly, jejichž podarování potěší každého opravdového pařana.

Gears of War 3

Exkluzivní titul pro Xbox 360 završil trilogii o lidské populaci planety Sera čelící tváří v tvář vlastnímu kataklyzmatu. Výborně vypadající střílečka z pohledu třetí osoby nabízí velmi emotivní kampaň, ale také kvalitní multiplayer, čímž poskytuje přidanou hodnotu v podobě dlouhých nocí strávených hraním více hráčů online. Pro majitele konzole od Microsoftu jsou Gears of War 3 jasnou volbou.

Batman: Arkham City

Jedna z nejkladněji hodnocených her letošního roku. Vývojářům se podařilo dokázat, že videohry založené na filmových předlohách nemusí končit jako zaplivané disky strašící kdesi ve sklepeních. Rozsáhlý otevřený svět, perfektní grafika a hratelnost a poutavý příběh, právě to jsou výsady hry o netopýřím muži. Takhle hra nemá zkrátka téměř žádnou chybu a její kvality osloví i hráče, jimž byl Batman do té doby charakter krajně nesympatický.

Skyrim

Otevřený fantasy svět plný draků a nápaditých úkolů, ne nepodobný středověké Skandinávii. Společnost stojící za Skyrimem má s RPG tituly velikou zkušenost a je zárukou žánrové kvality. Hra nabízí obří otevřený svět a jejím primem je především až neuvěřitelná svoboda volby, a to naprosto ve všech aspektech. Díky tomu si každý dokáže alespoň trochu splnit sen stát se barbarem odsekávajícím hlavy mytickým drakům.

Deus Ex: Human Revolution

RPG s výraznými prvky střílečky hráči dovoluje velmi individuální charakter hry. Ostřílení mazáci vytasí futuristické zbraně a všechny bez milosti postřílí, zatímco stará garda využije temných zákoutí a ventilačních šachet a potichounku eliminuje všechny nepřátele. Antiutopická vize blízké budoucnosti, ve které se hranice mezi člověkem a strojem setřela, je tak uvěřitelná, až z ni běhá mráz po zádech. Nevýhodou je snad pouze cílení především na starší hráče a dlouhé načítání.

Screenshot ze hry Dead IslandDead Island

Zombie tematika si u spotřebitelů nachází stále větší oblibu, Dead Island tak osloví jak kované fanoušky žánru, tak hráče tímto fenoménem netknuté. Obří otevřený svět tropického ostrova a velmi realistické questy skutečně až věrně simulují, jaké by to bylo čelit biblické apokalypse. Výhodou je obrovská hratelnost, funkční prvky vylepšování vlastní postavy a pestrá škála velmi realistických úkolů.

Uncharted 3

Výhradní titul pro PlayStation 3 odhalí hráči tajemství zaniklého, kdysi extrémně technicky pokročilého města přezdívaného jako Atlantida pouště. Akční příběh mistrně protkaný hádankami dá svým charakterem hráčům možnost stát se novodobou verzí Indiana Jonese. Grafické zpracování maximálně využívá potenciál konzole, což ji činí nejlépe vypadajícím titulem současné generace konzolí.

Assassins Creed: Revelations

Již několikátý díl série proslulé jedním z mála originálních, a zároveň velmi kvalitních příběhů. Příslušník tajného kultu asasínů bojuje v otevřeném světě velmi blízkém současné představě o někdejší realitě s templáři o tajemství velmi pokročilé civilizace, která přišla dávno před námi. Variabilní úkoly, skvělá grafika a optimalizace, včetně výborně vyladěné hratelnosti činí společně s prvky sci-fi z dílu s podtitulem Revelations jednu z nejkvalitnějších her roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Doporučujeme nejlepší videohry k Vánocům 2011. Dárky na PC i konzole

Hide picture