Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Dospělí uspořádali Hunger Games kemp. Děti se chtěly skutečně zabíjet

Jan Neuman

Jan Neuman

8. 8. 2013

Ústřední dvojice v druhém dílu trilogie Hunger Games. Zdroj: distributor filmuNa Floridě se pořádal Hunger Games kemp a nakonec z toho mohla být pěkná kovbojka. Tedy alespoň podle toho, jak si celý kemp představovaly děti.

Ústřední dvojice v druhém dílu trilogie Hunger Games. Zdroj: distributor filmu

Ústřední dvojice druhého dílu Hunger Games. Zdroj: Lionsgate

Škola na Floridě již před časem avizovala, že by chtěla hostit týdenní letní Hunger Games  kemp. Mnoho lidí považovalo pořádat takovýto kemp za nevhodné, a to od chvíle, kdy se v knihách a filmech objevila dívka, která je nucena bojovat proti dalším mladistvým na život a na smrt.

Škola velice rychle zaplnila dvacet šest volných míst, ale organizátoři byli velice rychle překvapení ohledně očekávání, které děti měly o průběhu kempu. Mnoho dětí myslelo, že to bude jako opravdové Hunger Games klání, jak dokazuje výrok jednoho z účastníků: „Když musím zemřít, chtěl bych zemřít šípem. Nezabíjejte mě mečem. Radši bych byl zastřelen.“

Psycholožka, která se specializuje na chování dětí, popsala pořádání kempu jako nemyslitelné. Vvedla, že děti, které čtou knihy a sledují filmy, by se mohly opravdu těšit na zabíjení.

Organizátoři kempu neměli nikdy v úmyslu, aby k nějakému násilí došlo.Ve skutečnosti plánovali, aby se děti obíraly o vlajky připevněné k páskům. Když však událost odstartovala, rostly obavy z násilí, které děti slibovaly.

V polovině události organizátoři rozhodli, že potřebují změnit téma a soustředit se na aktivity budující mezi dětmi týmového ducha. Na konci události hlásili organizátoři, že uspěli a že nikdo nebyl zraněn.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dospělí uspořádali Hunger Games kemp. Děti se chtěly skutečně zabíjet

Hide picture