Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Downey Jr. se přidává ke Kapitán Amerika 3. Čeká nás filmová Civil War?

Kristina Friday

Kristina Friday

14. 10. 2014

Zatímco osud Iron Mana 4 je dosud záhadou, železného muže se ani Marvel Cinematic Universe ani jeho představitel Robert Downey Jr. jen tak nevzdá.

Zdroj: Marvel Studios

Zdroj: Marvel Studios

„Stále budu součástí Marvelu a je tu spousta super záležitostí, na kterých pracujeme,“ nechal se nedávno slyšet. A rozhodně věděl, o čem mluví. Dle několika zahraničních zdrojů se totiž Tonyho Starka i jeho alter ega Iron Mana dočkáme ve třetím pokračování Kapitána Ameriky.

Toto představuje obrovskou zprávu především pro komiksové fanoušky, kteří již delší dobu spekulovali o zpracování komiksové Civil War do filmové podoby. Ta proti sobě totiž staví velkou část Marvel hrdinů. Ptáte se proč by proti sobě měli stát? Vláda totiž schválila zákon, jenž všem superhrdinům přikazuje odhalit svou skutečnou identitu a stát se zaměstnancem Spojených států, které by tak nad nimi získali kontrolu.

Zřejmým zastáncem tohoto postupu je Iron Man, jehož totožnost je již delší dobu známá. Proti němu stojí právě Kapitán Amerika s tvrzením, že hrdinové potřebují masku, aby ochránili své blízké.

Civil-War-670-665x385

Iron Man tedy v Civil War zastává spíše roli antihrdiny až záporáka, což by jistě rád viděl nejeden fanoušek MCU. Dle Variety však cesta k této příběhové linii nebyla zas tak růžová.

Tony Stark měl se svým alter-egem ve třetím Capovi původně o dost menší roli a byl to právě Downey, kdo se chytil nápadu a lobboval za větší účast na příběhu. Proti němu stál výkonný ředitel Marvel Entertainment Ike Perlmutter, jenž jej chtěl z filmu úplně vyškrtnout. Za herce se však postavil výkonný producent Kevin Feige a s jeho zástupci se nakonec domluvil.

Robert Downey Jr. jako Tony Stark v prvním Iron Manovi. Zdroj: Paramount Pictures

Robert Downey Jr. jako Tony Stark v prvním Iron Manovi. Zdroj: Paramount Pictures

Downey tak s největší pravděpodobností podepíše smlouvu za 40 milionů dolarů a, pokud si trojka povede lépe jak Návrat prvního Avengera, i procento ze zisku.

Třetího Kapitána Ameriky bychom se v českých kinech měli dočkat 5. května 2016. Režie se opět chopí Anthony a Joe Russovi a scénář k němu sepíší Christopher Markus a Stepehn McFeely.

2919053-cw_7_reg

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Downey Jr. se přidává ke Kapitán Amerika 3. Čeká nás filmová Civil War?

Hide picture