×
FANZINE.cz

Štědrý dar od Rowlinové. Draco Malfoy jako perlička na závěr

FOTO: Malfoy
Draco Malfoy byl od malička vychováván jako výjimečný, což mu značně stouplo do hlavy. Zdroj: distributor filmu

Autorka Harryho Pottera nedávno zveřejnila hned několik příběhů na Pottermore. Nejdelší a také nejzajímavější byl článek, který se týkal Draca Malfoye. Nabízíme několik detailů z jeho života, které autorka odhalila.

FOTO: Draco Malfoy
Draco Malfoy ve filmové verzi posledního dílu Harryho Pottera. Zdroj: distributor filmu

Draca Malfoye rodiče vychovávali jako trojnásobně výjimečného: jako kouzelníka, jako čistokrevného a jako člena Malfoyovic rodiny. Historie jména Malfoy začíná již v době Viléma Dobyvatele, který přijel z Francie, aby dobyl Anglii. Proto také jméno ‚Malfoy‘ pochází z francouzštiny a v překladu znamená ‚zlá vůle‘.

Malfoyovi byli nešťastní z pádu Voldemorta, ale Draco věděl, že vyjadřovat své postoje mimo rodinu by mohlo přivést otce do maléru. V dětství se stýkal pouze s dalšími čistokrevnými dětmi kouzelníků. Tvrdá realita jej pak zasáhla, když začal navštěvovat školu čar a kouzel. Tam se i mudlovští šmejdi mohli naučit čarovat a v mnoha případech s lepšími výsledky než on sám.

FOTO: Voldemort
Utéct před Voldemortem = utéct před smrtí.

Draco nenáviděl Harryho ze žárlivosti

Nevraživost mezi oběma chlapci začala již v bradavickém expresu. Když Harry Potter odmítl nabídku Dracova přátelství, neodvratně si jej poštval proti sobě. Harry však Dracovu nabídku nejen odmítl, ale navíc se již přátelil s Weasleym , kterého Malfoy považoval za kouzelnickou chátru.

Draco Malfoy byl od malička vychováván jako výjimečný, což mu značně stouplo do hlavy. Zdroj: distributor filmu

Veškeré Dracovy pocity vůči Harrymu vždy vycházely ze závisti. Draco byl vychováván tak, aby se v rámci kouzelnického světa cítil jako člen královského rodu. V Bradavicích byl však tím nejobdivovanějším Potter.

Mimo to byl lepší i v létání, ve kterém Malfoy dříve exceloval. Jedinou útěchou v Bradavicích mu byla poslušnost jeho kumpánů. Také Snapeova nenávist ke školnímu oblíbenci Dracovi dodávala sebevědomí.

Díky bezprostředním informacím od vlastního otce byl Draco jeden z mála, kdo věděli, že Harryho vyprávění o střetech s Voldemortem, byla pravdivá.

Tím spíše se všemožnými způsoby snažil Harryho shodit a pošpinit. Po návratu Pána temnot začali smrtijedi na Harryho pohlížet jako na rovnocenného protivníka, zatímco Draca stále považovali pouze za školáka.

Život jako na horské dráze

Dracův pátý rok v Bradavicích byl poznamenán vzestupem, ale znovu skončil pádem.Jeho život se ocitl v troskách. Po zdánlivě nejúspěšnějším období svého života byl najednou vyvrhelem, synem smrtijeda, který v očích pána zklamal.

FOTO: Harry Potter a Princ Dvojí Krve
Zdroj: distributor filmu.

Navíc mu Voldemort uložil nesplnitelný úkol – zabít Albuse Brumbála – a Draco se ocitl na okraji zhroucení. Když se nedokázal donutit k vraždě, Snape mu  „ukradl slávu“. Malfoyovi tak byli oficiálně jedním velkým zklamáním.

Pošramocené sebevědomí a zoufalství Draca vedly k Harryho záchraně, když měl být předán Voldemortovi. Nakonec to byl Harry, kdo tento dluh mezi nimi vyrovnal, když Malfoye zachránil při bitvě o Bradavice.

Přátelství Pottera a Malfoye je nemožné

FOTO: Malfoyovi
Draco Malfoy a jeho otec Lucius. Zdroj: distributor filmu

Události jeho dospívání Draca poznamenaly na celý život. Zásady, se kterými vyrůstal, byly brutálně otřeseny, jeho rodina ohrožena a zažil mnoho děsu a strádání. Lidé, které měl nenávidět, mu prokázali laskavost a nabídli pomoc.

Proto se rozhodl vychovávat svého syna Scorpia v tolerantnějším duchu. Odmítl mu namlouvat, že mudlové nejsou nic jiného než chamraď, i když tím s manželkou šli proti vůli rodičů.

Rowlingová zdůraznila, že Draco není kladná postava. Že i přes „momenty slabosti“, které tolik fanoušků podnítily ke snění o přátelství mezi jím a Harrym, není Draco hodný. Vzhledem k okolnostem nemohli být tito chlapci nikdy přátelé.

Autorka prohlásila, že naprosto chápe morbidní okouzlení fanynek nad „tím temným a komplikovaným“ Dracem Malfoyem. Řekla, že by si přála, aby právě tohle omámení zmizelo a dívky si uvědomily, že to není to pravé místo, kde hledat lásku.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..