Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Štědrý dar od Rowlinové. Draco Malfoy jako perlička na závěr

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

14. 2. 2015

Autorka Harryho Pottera nedávno zveřejnila hned několik příběhů na Pottermore. Nejdelší a také nejzajímavější byl článek, který se týkal Draca Malfoye. Nabízíme několik detailů z jeho života, které autorka odhalila.

FOTO: Draco Malfoy

Draco Malfoy ve filmové verzi posledního dílu Harryho Pottera. Zdroj: distributor filmu

Draca Malfoye rodiče vychovávali jako trojnásobně výjimečného: jako kouzelníka, jako čistokrevného a jako člena Malfoyovic rodiny. Historie jména Malfoy začíná již v době Viléma Dobyvatele, který přijel z Francie, aby dobyl Anglii. Proto také jméno ‚Malfoy‘ pochází z francouzštiny a v překladu znamená ‚zlá vůle‘.

Malfoyovi byli nešťastní z pádu Voldemorta, ale Draco věděl, že vyjadřovat své postoje mimo rodinu by mohlo přivést otce do maléru. V dětství se stýkal pouze s dalšími čistokrevnými dětmi kouzelníků. Tvrdá realita jej pak zasáhla, když začal navštěvovat školu čar a kouzel. Tam se i mudlovští šmejdi mohli naučit čarovat a v mnoha případech s lepšími výsledky než on sám.

FOTO: Voldemort

Utéct před Voldemortem = utéct před smrtí.

Draco nenáviděl Harryho ze žárlivosti

Nevraživost mezi oběma chlapci začala již v bradavickém expresu. Když Harry Potter odmítl nabídku Dracova přátelství, neodvratně si jej poštval proti sobě. Harry však Dracovu nabídku nejen odmítl, ale navíc se již přátelil s Weasleym , kterého Malfoy považoval za kouzelnickou chátru.

FOTO: Malfoy

Draco Malfoy byl od malička vychováván jako výjimečný, což mu značně stouplo do hlavy. Zdroj: distributor filmu

Veškeré Dracovy pocity vůči Harrymu vždy vycházely ze závisti. Draco byl vychováván tak, aby se v rámci kouzelnického světa cítil jako člen královského rodu. V Bradavicích byl však tím nejobdivovanějším Potter.

Mimo to byl lepší i v létání, ve kterém Malfoy dříve exceloval. Jedinou útěchou v Bradavicích mu byla poslušnost jeho kumpánů. Také Snapeova nenávist ke školnímu oblíbenci Dracovi dodávala sebevědomí.

Díky bezprostředním informacím od vlastního otce byl Draco jeden z mála, kdo věděli, že Harryho vyprávění o střetech s Voldemortem, byla pravdivá.

Tím spíše se všemožnými způsoby snažil Harryho shodit a pošpinit. Po návratu Pána temnot začali smrtijedi na Harryho pohlížet jako na rovnocenného protivníka, zatímco Draca stále považovali pouze za školáka.

Život jako na horské dráze

Dracův pátý rok v Bradavicích byl poznamenán vzestupem, ale znovu skončil pádem.Jeho život se ocitl v troskách. Po zdánlivě nejúspěšnějším období svého života byl najednou vyvrhelem, synem smrtijeda, který v očích pána zklamal.

FOTO: Harry Potter a Princ Dvojí Krve

Zdroj: distributor filmu.

Navíc mu Voldemort uložil nesplnitelný úkol – zabít Albuse Brumbála – a Draco se ocitl na okraji zhroucení. Když se nedokázal donutit k vraždě, Snape mu  „ukradl slávu“. Malfoyovi tak byli oficiálně jedním velkým zklamáním.

Pošramocené sebevědomí a zoufalství Draca vedly k Harryho záchraně, když měl být předán Voldemortovi. Nakonec to byl Harry, kdo tento dluh mezi nimi vyrovnal, když Malfoye zachránil při bitvě o Bradavice.

Přátelství Pottera a Malfoye je nemožné

FOTO: Malfoyovi

Draco Malfoy a jeho otec Lucius. Zdroj: distributor filmu

Události jeho dospívání Draca poznamenaly na celý život. Zásady, se kterými vyrůstal, byly brutálně otřeseny, jeho rodina ohrožena a zažil mnoho děsu a strádání. Lidé, které měl nenávidět, mu prokázali laskavost a nabídli pomoc.

Proto se rozhodl vychovávat svého syna Scorpia v tolerantnějším duchu. Odmítl mu namlouvat, že mudlové nejsou nic jiného než chamraď, i když tím s manželkou šli proti vůli rodičů.

Rowlingová zdůraznila, že Draco není kladná postava. Že i přes „momenty slabosti“, které tolik fanoušků podnítily ke snění o přátelství mezi jím a Harrym, není Draco hodný. Vzhledem k okolnostem nemohli být tito chlapci nikdy přátelé.

Autorka prohlásila, že naprosto chápe morbidní okouzlení fanynek nad „tím temným a komplikovaným“ Dracem Malfoyem. Řekla, že by si přála, aby právě tohle omámení zmizelo a dívky si uvědomily, že to není to pravé místo, kde hledat lásku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Štědrý dar od Rowlinové. Draco Malfoy jako perlička na závěr

Hide picture