Menu
FANZINE.cz

DragonLance: Další díl Legend je tu. Vyplní se Raistlinovy temné plány?

Redakce

Redakce

3. 9. 2010

Legendy světa DragonLance byly znovu vzkříšeny. Tentokrát nám nakladatelství Fantom Print nabízí v novém překladu a obálce jejich druhý díl, nazvaný zkouška bratrství.

ilustrace na obálce knihy Válka zatracených Autor: Matt Stawicki

ilustrace na obálce knihy Válka zatracených Autor: Matt Stawicki

Před sto lety se stala tragická Pohroma, kdy praví bohové opustili Krynn. Před sto lety se mocný mág Raistlin vydal do této doby, aby získal potřebné vědomosti k tomu, aby mohl porazit temnou bohyni Takhisis. A právě v době sto let od této tragédie se ocitá Raistlinovo dvojče Karamon a kněžka dobrého boha Paladina, Crysanie, kteří sem byli uvrženi Raistlinovým mocným kouzlem.

A právě v této době chce Raistlin vstoupit do tajemného Portálu v obávané Věži Vysoké magie a utkat se s nebezpečnou a nevyzpytatelnou bohyní. Avšak jeho plány se začínají jeden po druhém hroutit. Raistlin zjišťuje, že času nejde poručit jen s pomocí temných kouzel, stejně jako on sám nedokáže poručit svému srdci.

DragonLance: Legendy

  • Time of the Twins (1986, č. Čas bratrství, Návrat 1996 a Fantom Print 2010)
  • War of the Twins (1986, č. Válka zatracených, Návrat 1996 a Fantom Print 2010)
  • Test of the Twins (1986, č. Zkouška bratrství, Návrat 1996)

Sága DragonLance se poprvé zapsala do povědomí čtenářů před dvaceti pěti lety, kdy vyšly první Kroniky vyprávějící o Hrdinech kopí. Prvotní autoři Margaret Weis a Tracy Hickman začali příběhy rozšiřovat, doplňovat o další autory až vznikla jedna z největších fantasy ság vůbec a získala si miliony fanoušků po celém světě.

Knihu Válka zatracených přeložila Hana Vlčinská a obálku nakreslil Matt Stawicki. Druhá z Legend, Válka zatracených, vyšla v září v nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DragonLance: Další díl Legend je tu. Vyplní se Raistlinovy temné plány?

Hide picture