Menu
FANZINE.cz

DragonLance: Ztracené kroniky 3. Raistlin svádí vnitřní boj, zda zvolit cestu dobra či zla

Redakce

Redakce

25. 5. 2010

Třetí díl Ztracených kronik ze ságy DragonLance je tu. Raistlin Majere se sám vydává na pouť a řeší morální dilema, které změní dějiny celého Ansalonu. Co čeká Draky zlatookého mága?

V dobách, kdy obyvatelé Ansalonu nevědí, zda se přiklonit k víře kleriků a uctívat pravé bohy; v dobách, kdy na Krynnu řádí zuřivá válka mezi obránci a stoupenci bohyně Takhisis, která má na své straně strašlivé draky, se jeden mladý mág vydává na cestu změnit dějiny celého světa.

Raistlin Majere, dříve slabý a bezmocný, získal černý plášť a poprvé bez bratra se vydává na cestu, jejímž cílem je Neraka, aby se přidal ke Královně temnot. Zjišťuje však, že Takhisis má po dobytí Ansalonu v plánu veškeré obyvatelstvo zotročit. Raistlin tak bojuje za obě strany – dobra i zla – a snaží se zabránit návratu zlé bohyně na tento svět.

DragonLance: Ztracené kroniky

  • Dragons of the Dwarven Depths (2006, č. Draci trpasličích hlubin, Fantom Print 2008)
  • Dragons Of The Highlord Skies (2007, č. Draci Paní oblohy, Fantom Print 2009)
  • Dragons of the Hourglass Mage (2009, č. Draci zlatookého mága, Fantom Print 2010)

Tracy Hickman a Margaret Weisová jsou autory slavné ságy DragonLance, která nedávno oslavila 25. výročí. A právě v ní se objevily hlavní postavy, které se chtě nechtě staly hrdiny. Literární sága slaví úspěch po celém světě a oblíbily si ji mnohé generace čtenářů.

Knihu do češtiny přeložila Hana Vlčinská, obálku nakreslil Matt Stawicki. Jeden z posledních dílu, v němž se vrací oblíbená družina, vydalo koncem března nakladatelství Fantom Print.

Temeraire V.: Victory of Eagles (2008)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DragonLance: Ztracené kroniky 3. Raistlin svádí vnitřní boj, zda zvolit cestu dobra či zla

Hide picture