×
FANZINE.cz

DragonLance: Ztracené kroniky 3. Raistlin svádí vnitřní boj, zda zvolit cestu dobra či zla

Třetí díl Ztracených kronik ze ságy DragonLance je tu. Raistlin Majere se sám vydává na pouť a řeší morální dilema, které změní dějiny celého Ansalonu. Co čeká Draky zlatookého mága?

V dobách, kdy obyvatelé Ansalonu nevědí, zda se přiklonit k víře kleriků a uctívat pravé bohy; v dobách, kdy na Krynnu řádí zuřivá válka mezi obránci a stoupenci bohyně Takhisis, která má na své straně strašlivé draky, se jeden mladý mág vydává na cestu změnit dějiny celého světa.

Raistlin Majere, dříve slabý a bezmocný, získal černý plášť a poprvé bez bratra se vydává na cestu, jejímž cílem je Neraka, aby se přidal ke Královně temnot. Zjišťuje však, že Takhisis má po dobytí Ansalonu v plánu veškeré obyvatelstvo zotročit. Raistlin tak bojuje za obě strany – dobra i zla – a snaží se zabránit návratu zlé bohyně na tento svět.

DragonLance: Ztracené kroniky

  • Dragons of the Dwarven Depths (2006, č. Draci trpasličích hlubin, Fantom Print 2008)
  • Dragons Of The Highlord Skies (2007, č. Draci Paní oblohy, Fantom Print 2009)
  • Dragons of the Hourglass Mage (2009, č. Draci zlatookého mága, Fantom Print 2010)

Tracy Hickman a Margaret Weisová jsou autory slavné ságy DragonLance, která nedávno oslavila 25. výročí. A právě v ní se objevily hlavní postavy, které se chtě nechtě staly hrdiny. Literární sága slaví úspěch po celém světě a oblíbily si ji mnohé generace čtenářů.

Knihu do češtiny přeložila Hana Vlčinská, obálku nakreslil Matt Stawicki. Jeden z posledních dílu, v němž se vrací oblíbená družina, vydalo koncem března nakladatelství Fantom Print.

Temeraire V.: Victory of Eagles (2008)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..