Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Druhý Magazín Fantasy & Science Fiction roku 2010 pod vánočním stromečkem

Redakce

Redakce

2. 1. 2011

Od té doby, co Magazín Fantasy & Science Fiction přešel na pololetník, ubylo na české fantastické scéně zdrojů světových povídek. Nové prosincové číslo Magazínu ale ukázalo, že periodicitu vynahradí objemem.

Ilustrace na obálce Magazínu Fantasy & Science Fiction (pozdim/zima 2010) Autor: Bryn Barnard

Jak ostatně vydavatel a redakce slibovali, menší periodicita pro Magazín neznamená nutně méně povídek. Ty se jen zcvkly do pololetního vydání. Nové číslo je tak tlustší než všechna předchozí, o dvouměsíčníku, s nímž redakce v roce 2006 začínala, nemluvě.

Staří dobří a osvědčení jsou zpátky

Těžko říct, zda je to shodou okolností, úmyslnou volbou redakce, nebo dokonce obojím, nové číslo však obsahuje množství děl od autorů, s nimiž už se čtenáři na jeho stránkách setkali, v některých případech i opakovaně. To ale rozhodně nepůsobí špatně, vždyť mnoho z nich má co nabídnout.

Novelami čísla se staly Teritorium Bradleyho Dentona inzerované na obálce, příběh s minimem fantastických prvků z alternativní historie války Severu proti Jihu, a Ztracený ráj od Alberta E. Cowdreyho, jenž představuje sci-fi dílo o plukovníkovi Bezpečnostních sil Rogersovi Kohnovi, hrdinovi textů Kmeny z Běly a Vražda v Létajícím Vatikánu. Dvěma novelám sekundují jen o málo kratší novelety Medaři od Carolyn Ives Gilmanové (autorka filozoficky laděné sci-fi Konec okruhu z loňského ročníku), vyprávějící o souboji dvou možných hlav jedné medařské společnosti, jež vytváří až alchymicky komplikované včelí zlato, lehce erotická Lehkonohá Sue ze San Diega od Toma Reamyho a všeříkající Dračí zuby od Alexe Irvina.

Kromě pěti delších příběhů naleznou čtenáři podzimě-zimního čísla na stránkách i devět dalších povídek od známých kalibrů (Jeffrey Ford) až po téměř neznámé nováčky (Ray Vukcevich). K tomu si redakce připravila hned dvě doublerecenze, rozsáhlou poklonu Františka Novotného zesnulému Robertu Holdstockovi, autorovi několikadílné série o lesu prapodivných mytág, a článek Pavla Renčína, jednoho z nejčtenějších domácích autorů současnosti.

O číslo prosincové číslo Magazínu Fantasy & Science Fiction soutěžíme na Topzinu a na Facebooku do neděle 9. ledna 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhý Magazín Fantasy & Science Fiction roku 2010 pod vánočním stromečkem

Hide picture