Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Druhý ročník Soutěže recenzentů fantastiky startuje. Topzine.cz přijímá nové redaktory

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

Někteří si možná vzpomenou, že v loňském roce vyhlásilo nakladatelství Laser-books ve spolupráci s fantastickými webziny soutěž recenzentů. Letos, ačkoliv se přípravy protáhly až do října, se uskuteční druhý ročník. Větší a doufejme i lepší.

Ilustrační foto. Foto: Pavel Cízner, Topzine.cz

Ilustrační foto. Foto: Pavel Cízner, Topzine.cz

Mezi českými webziny o fantastice, Topzine.cz, FantasyPlanet, Sarden, Fantasyi a mFantasy, se bude opět bojovat. Ne ovšem meči nebo pistolemi, ale perem – v samotné kvalitě recenzí. Za cíl si to klade druhý ročník Soutěže recenzentů, která odstartovala v pondělí 4. října 2010. Redaktoři z každého webzinu, kteří napíšou recenzi nebo recenze na jeden či více titulů, jež budou do více než půlročního souboje zařazeny, se zúčastní klání, v němž odborná porota rozhodne, který z článků vystihuje danou knihu nejpřesněji. Vítězem, jenž získá hodnotné ceny, se stane ten redaktor, který za dobu trvání soutěže nasbírá největší počet bodů.

Projekt navazuje na úspěšný první ročník, který uspořádalo nakladatelství Laser-books v loňském roce, tentokrát ovšem přináší řadu změn. Největší z nich představuje zapojení dalších nakladatelství – Tritonu a Arga – což nejen odbourá kritizovanou subjektivitu nakladatelů v porotě, ale především přinese větší výběr titulů, o kterých budou moci recenzenti psát. Každé nakladatelství vybere za každý soutěžní měsíc dvě knihy, které do soutěže věnuje – recenzenti jednoho webzinu tedy dostanou šest výtisků zdarma, respektive výměnou za napsaný článek.

Logo soutěže recenzentů

Logo soutěže recenzentů

Další výraznou změnu představují samostatné webové stránky, na kterých najdou čtenáři i soutěžící přehledný seznam věnovaných knih, zúčastněných redaktorů i publikovaných recenzí. Součástí je i fórum pro registrované. Na webových stránkách soutezrecenzentu.cz si můžete navíc přečíst kompletní pravidla soutěže.

V souvislosti s novou soutěží vyhlašuje rubrika Hry a fantastika magazínu Topzine.cz nábor nových redaktorů pro recenze fantasy, sci-fi a hororových knih. Kromě zapojení do soutěže nabízíme možnost získání či rozšíření žurnalistických zkušeností, práci v mladém a pružném kolektivu, setkání se špičkami české fantastiky i s postavami za scénou a samozřejmě recenzní výtisky či přístup na cony nebo jiné tematické akce zdarma. Požadujeme základní znalost českého jazyka, dobrý jazykový projev, orientaci v produkci literární fantastiky, spolehlivost a skutečný zájem o práci v seriozním médiu. Pokud máte zájem, napište na fantastika-hr@topzine.cz a připojte svůj životopis a vlastní literární recenzi libovolné žánrové knihy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Druhý ročník Soutěže recenzentů fantastiky startuje. Topzine.cz přijímá nové redaktory

Hide picture