Menu
FANZINE.cz
Literatura

Dubnové knižní novinky: China Miéville zavítá na Hostinu pro vrány

Redakce

Redakce

3. 4. 2012

V dubnu se může český čtenář kromě velikonoční koledy těšit také na pestrou knižní nadílku. Nakladatelé plánují romány autorů tak velkých jmen, jako Martin, Miéville či Willisová.

V dubnu si na své přijdou fanoušci silnějších svazků., Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Connie Willisová: Kniha posledního soudu

Ač se to nabízí, neodkazuje román Kniha posledního soudu k onomu velkému průzkumu, který nařídil Vilém Dobyvatel po násilném získání Anglie. Jeho autorka, Connie Willisová, vysílá svou hrdinku do doby o několik století mladší. Studentka historie se omylem ocitne v temném středověku. A je naprosto logické, že tam nemíní zůstat, a hledá proto možnost návratu do budoucnosti. V tom jí však brání nepřívětivá situace, již se snaží vyřešit profesor Dunworthy.

Kniha ověnčená několika cenami je druhým románem Connie Willisové, který byl vydán v České republice.

Vydává: Triton
Počet stran: 552
Doporučená cena: 349 Kč

Michael A. Stackpole: Nový svět

Závěr fantasy trilogie Věk objevů měl sice vyjít už v březnu, fanoušci spisovatele Michaela A. Stackpola se jej ale dočkají až tento měsíc. Události popsané v předchozích dílech Tajný atlas a Kartomancie vrcholí. Vše spěje ke grandióznímu finále. Román Nový svět tak zodpoví řadu otázek: Jak se Jorim Anturasi vypořádá s nově nabytým božstvím? Ovládne jeho bratr Keles svůj talent, nebo naopak? A jaký osud čeká celý svět?

Komu tato exotikou vonící epická fantasy dosud unikala, měl by zbystřit. Velkolepý boj mezi lidmi a bohy teprve začíná.

Vydává: Epocha, Triton
Počet stran: 460
Doporučená cena: 389 Kč

China Miéville: Ambasadov

Nový román China Miévilla se zařadil mezi nejprodávanější knihy loňského roku. Na duben je už naplánováno jeho české vydání. Jde o první sci-fi, o něž se Ch. Miéville pokusil. Vypráví o kolonistce Avice Benner Cho, která se po několikaletém vesmírném dobrodružství vrací na planetu Arieka. Tento svět obývají jak lidé, tak původní obyvatelé, nazývaní Hostitelé. Málokdo však rozumí jejich složitému jazyku, a tak poklidné soužití s kolonisty vázne na dorozumívání. Křehký vztah navíc naruší moment, kdy je na Ariek vyslán nový ambasador.

Vydává: Laser-books
Počet stran: 368
Doporučená cena: 329 Kč

George R. R. Martin: Hostina pro vrány

Nakladatelství Talpress vydává od roku 2011 jednosvazková vydání dosavadních dílů ságy Píseň ledu a ohně z pera amerického spisovatele George R. R. Martina. Jednotný háv tak samozřejmě čeká také na Hostinu pro vrány. Čtvrtý díl Martinovy série se dočká i nového překladu. Ti, pro něž je čtení více než osmisetstránkových bichlí nepohodlné, mohou sáhnout po brožurovaném vydání, rozděleném na dvě části. Ani to však nebude ochuzeno o vymýcené gramatické a věcné chyby.

Hostina pro vrány navazuje na předchozí Bouři mečů. Jak už to tak bývá, válka nakonec vyčerpá jak bojovníky, tak samotnou zemi. Zjizvené Západozemí tak čelí psancům a mrchožroutům, snažícím se urvat největší část z toho, co zbylo.

Vydává: Talpress
Počet stran: 864
Doporučená cena: 599 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dubnové knižní novinky: China Miéville zavítá na Hostinu pro vrány

Hide picture