Menu
FANZINE.cz
Technologie

Duke Nukem Forever demo! Herní ikona páchne po krvi, pivu a moči

Roman Šeiner

Roman Šeiner

4. 6. 2011

!Exkluzivně!Tolik diskutované demo je konečně venku. Recenzovat hru na základě demoverze samozřejmě nelze, ale přesto vám chceme přinést dojmy z hraní jedinečné hry, která se již 14. června objeví v obchodech.

Smrti neutečeš prasátko! zdroj:demoverze hry Duke Nukem Forever

A jak demo tedy začíná? No, nejdříve se vymočíme, pak vyjdeme z koupelny fotbalového týmu a jde se rovnou na Kyklopa. Obří boss s výrazně zarudlým okem pálí jednu raketu za druhou, ale nejde o žádný těžký souboj. Už proto, že v rukou má Duke zbraň zvanou Devastator, která nedělá svému jménu ostudu.

Přečtěte si také recenzi na hru Duke Nukem Forever!

Při krátkém boji si lze všimnout zajímavého prvku, a to jakési autentičnosti hlavního charakteru. Vidíte své (Dukovy) ruce i nohy. Několikrát spadnete a vidíte, jak se Duke pomalu zvedá. Postava se přirozeně pohybuje prostředím, nepluje prostorem jako v Counter-Striku. Občasná kapka deště trochu rozmaže pohled. Rána raketou stejně tak, jen o dost červeněji.

Dostal do rypáku a je konec

Druhou misi začnete řízením obřího 4×4 džípu, aby vám za chvíli došlo béňo u starého dolu. Při hledání paliva sejmete nejednoho Pig-copa a hlavně osaháte více zbraní. Brokovnice, sniperka, zmenšovač, RPG raketomet, trojhlavňový kulomet a pipe bomby. Duke může mít u sebe maximálně zlatou pistoli, pipe bomby a jednu další zbraň.

Právě pipe bomby jsou dobře použitelné, protože okamžik detonace řídíte sami. Pokud se tedy stane, že svůj cíl přehodíte nebo vám uteče, neodbouchnete ji, namísto toho zpětně seberete. Zmenšovač funguje klasicky. Vystřelíte náboj a pokud se trefíte, nepřítel se zmenší na velikost panenky Barbie. Pokud se k ní přiblížíte, Duke ji automaticky zašlápne.

Boj v dole byl dobrý, i pár mozkových buněk se zapojilo. Rozostřený pohled opravdu překáží a protivníci se i schopně kryjí. Při konfrontaci zblízka můžete zasadit i pravý hák přímo pod rypák. Prostředí je asi tak napůl zničitelné a po grafické stránce neurazí. Bohužel po doplnění paliva demo končí.

Pivko doplní šťávu a jde se na věc!

Líbí se nám Ego-baru vlevo nahoře, kde absolutně nevadí. Dolní levá je jakoby inventář s brýlemi (night vize) či pivkem (léčí Ego, následuje krátky rozmázlý pohled a série krkanců). Pravý horní roh je stav vašeho arsenálu. Vše tak nějak šedo hnědé, viditelné, ale neruší. Krásný výhled na akci vlastníma očima.

Demoverzi hry Duke Nukem Forever je možné získat pouze při předobjednání hry u vybraných prodejců.

Na finální hodnocení je ještě brzy. DNF si pořádně vyzkoušíme za čtrnáct jedenáct dní a dáme vám samozřejmě vědět. Už teď je ale ze hry cítit velký nadhled, humor a hlavně cool styl. Za těch deset minut, za které demo dohrajete, zahlásí Duke pár fajnových hlášek a dodává hře něco lehce navíc. A je to vážně znát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Duke Nukem Forever demo! Herní ikona páchne po krvi, pivu a moči

Hide picture