Menu
FANZINE.cz
Technologie

Dungeon Siege 3 se tváří jako plnohodnotný bratříček Diabla

Jakub Bilko

Jakub Bilko

31. 5. 2011

Dungeon Siege 3 - artwork!Preview PC hry!Vývoje nového Dungeon Siege se ujali chlapci z Obsidian Entertainment, což nejsou v herním průmyslu žádní nováčci. Přecejen tituly jako Neverwinter Nights 2, Alpha Protocol nebo Fallout: New Vegas tomu nasvědčují. Povede se Obsidiánským vzkřísit tuto téměř mrtvou značku?

Dungeon Siege 3 - souboj

Malý, velký, je to jedno, zdroj: vydavatel hry

Výkonný ředitel Obsidianu, Feargus Urquhart, hráčům prozradil, že se Obsidiánští snaží vyvarovat chybám, na které hráči poukazovali v gigantickém New Vegas. Podle jeho slov se hra vypilovává a testeři ji stále dokola hrají, aby případné mouchy vychytali. Dobrá zpráva, ne?

Desátá legie a záchrana království Ehb

V království Ehb je pořádně rušno. Zlořádi ho vyvrátili a „hodní“ dostávají na frak. Na pomoc je přivolána Desátá legie, což je skupina elitních bojovníků, jež v království udržuje mír. Hráč se ujme jedné ze čtyř různých postav. Vývojáři nám pomocí trailerů jednotlivé postavy, jejich bojový styl a schopnosti, přiblížili. Katarina, dcera velitele legií a čarodějky, je mistryně střelných zbraní. Ať už v ruce drží dvojici pistolí nebo velkou mušketu, dokáže nepřátele velmi rychle sundat na dálku. Pakliže se k ní nějaký ten zlořád přecejen dostane, má v rukávu pár magických esíček.

Dungeon Siege 3 - oheň

...dokud nebude oheň života uhasen navěky

To takový Lucas je chlapák od kosti. Jakožto rytíř zásadně upřednostňuje souboj tváří v tvář. Když se rozmáchne velkým obouručním mečem, je schopen rozprášit i větší zástup nepřátel najednou, zatímco v kombinaci se štítem může nepřátelské útoky blokovat. Další postavou je mocný kouzelník Reinhart. S nepřítelem se dokáže velmi efektivně a dynamicky vypořádat díky mnoha kouzlům, jimiž vládne. Kromě destruktivních kouzel se dokáže také teleportovat a tím svého protivníka zmást nebo se od něj vzdálit.

Díky plošným kouzlům je velkým nepřítelem také pro větší skupinky protivníků. Čtvrtou postavou je Anjali, pocházející z rodu Archonů, žijících legend. Nemá sice ponětí, jak se na tento svět dostala, nicméně má v paži mocný živel, se kterým rozhodně umí zacházet – oheň. Nezdráhá se sice bojovat tváří v tvář, její pravá síla ovšem pramení v její skutečné formě. Jakmile se promění v ohněm planoucí postavu, dokáže spálit na uhel absolutně vše, co jí příjde do cesty, a je jedno, kolik odvážlivců to s ní bude chtít skoncovat.

Dungeon Siege 3 - souboj

Z temných dungeonů zavítáme i na slunce, zdroj: oficiální stránky

Ačkoli není výběr postav příliš variabilní, troufám si říct, že si s touto čtveřicí plně vystačíte. Každá postava má naprosto odlišný způsob boje a v neposlední řadě je bude možné v průběhu hry vylepšovat. Mezi další lákadla patří možnost hrát v kooperaci až se třemi dalšími přáteli. Takže výprava ve čtyřech za záchranu království Ehb nezní špatně.

Hack’n’slash radovánky

Jakožto člen Desáté legie si užijeme bohatou a dynamickou hack’n’slash akci. Ve splnění úkolu nám vždy budou bránit skupiny nepřátel jako kostlivci, zmutované variace na zvířata a v neposlední řadě také o něco tužší bossové. Na první pohled se hra tváří jako napodobenina Diabla, nenabídne ovšem takovou komplexnost, což zatím nenasvědčuje tomu, že by se musel přicházející počin Blizzardu třást strachy. Oproti Diablu by měl být Dungeon Siege přístupnější, což se kromě hratelnosti projeví i ve vylepšování hrdiny.

Nečekejte tedy v této oblasti žádné složitosti. Na druhou stranu se snad můžeme těšit na intuitivní a návykovou hratelnost. Hra by měla obsahovat dialogy, do kterých budeme zasahovat formou vlastní volby odpovědi, přičemž se některá naše rozhodnutí podepíší v průběhu hry. Autoři slibují členité prostředí se smyslem pro detail – například různě výškově členitý terén, jednou poběžíme do kopce, jindy dolů, a takticky lze využít převýšení.

Hra byla z původního data vydání 27. května přesunuta na 17. června a premiérově se kromě PC podívá i na konzole Playstation 3 a Xbox 360. Na vydání se rohodně těšíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dungeon Siege 3 se tváří jako plnohodnotný bratříček Diabla

Hide picture