Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

EA ruší hru Command & Conquer: Generals 2, přestože byla skoro hotová

Marek Jedinák

Marek Jedinák

24. 10. 2013

Milovníky RTS strategií potkala nepříliš lichotivá zpráva. Společnost EA se rozhodla definitivně zrušit svůj dlouho plánovaný projekt Command & Conquer: Generals 2. Důvodem je dle oficiálního prohlášení negativní zpětná odezva fanouškovské komunity.

Hra měla nabídnout střetnutí vojsk EU, Číny a GLA. Zdroj: vydavatel hry

Hra měla nabídnout střetnutí vojsk EU, Číny a GLA. Zdroj: vydavatel hry.

Po otevřené alpha betě hry jde o skutečně nečekaný krok, neboť hra sklízela u kritiků poměrně pozitivní ohlasy. EA na základě marketingového průzkumu však dospěla ke zcela opačnému názoru. Na oficiální webové stránce se objevil komentář, který se k věci vyjadřuje poměrně jasně: „Vaše zpětná vazba je naprosto jasná, neděláme hru, kterou byste si přáli hrát.“

V případě téměř hotové hry jde o velice razantní krok. Připomeňme však, že výsledek z hlediska ziskovosti byl tak jako tak velice nejistý, především pak díky modelu free to play. Nová hra z legendární série Command & Conquer měla poprvé v dějinách běžet na systému dobrovolných transakcí. Změnou ještě výraznější pak měla být úplná absence kampaně pro jednoho hráče a maximální důraz na multiplayer.

Je více než pravděpodobné, že nedojde k absolutnímu stornování konceptu, ale pouze k jeho dočasnému uložení k ledu a převedení pod vývojářská křídla jiného studia. To by rozpracovaný základ mohlo převrtat na poněkud klasičtější krabicovou verzi s kampaní, jež by mohla znamenat příslib vyšších zisků.

O možném pokračování vývoje pod taktovkou jiného studia svědčí mimo jiné vyjádření tvůrců, a to že si jsou vědomi „síly tradice a potenciálu série, díky čemuž už začali pracovat na spoustě alternativ, jak titul dokončit“.

Situace je bohužel o to komplikovanější, jelikož EA rozpustila celé vývojářské studio BioWare Victory. Je tedy otázkou, nakolik lze přání propuštěných tvůrců považovat za relevantní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EA ruší hru Command & Conquer: Generals 2, přestože byla skoro hotová

Hide picture