×
FANZINE.cz

EA ruší hru Command & Conquer: Generals 2, přestože byla skoro hotová

Milovníky RTS strategií potkala nepříliš lichotivá zpráva. Společnost EA se rozhodla definitivně zrušit svůj dlouho plánovaný projekt Command & Conquer: Generals 2. Důvodem je dle oficiálního prohlášení negativní zpětná odezva fanouškovské komunity.

Hra měla nabídnout střetnutí vojsk EU, Číny a GLA. Zdroj: vydavatel hry
Hra měla nabídnout střetnutí vojsk EU, Číny a GLA. Zdroj: vydavatel hry.

Po otevřené alpha betě hry jde o skutečně nečekaný krok, neboť hra sklízela u kritiků poměrně pozitivní ohlasy. EA na základě marketingového průzkumu však dospěla ke zcela opačnému názoru. Na oficiální webové stránce se objevil komentář, který se k věci vyjadřuje poměrně jasně: “Vaše zpětná vazba je naprosto jasná, neděláme hru, kterou byste si přáli hrát.”

V případě téměř hotové hry jde o velice razantní krok. Připomeňme však, že výsledek z hlediska ziskovosti byl tak jako tak velice nejistý, především pak díky modelu free to play. Nová hra z legendární série Command & Conquer měla poprvé v dějinách běžet na systému dobrovolných transakcí. Změnou ještě výraznější pak měla být úplná absence kampaně pro jednoho hráče a maximální důraz na multiplayer.

Je více než pravděpodobné, že nedojde k absolutnímu stornování konceptu, ale pouze k jeho dočasnému uložení k ledu a převedení pod vývojářská křídla jiného studia. To by rozpracovaný základ mohlo převrtat na poněkud klasičtější krabicovou verzi s kampaní, jež by mohla znamenat příslib vyšších zisků.

O možném pokračování vývoje pod taktovkou jiného studia svědčí mimo jiné vyjádření tvůrců, a to že si jsou vědomi “síly tradice a potenciálu série, díky čemuž už začali pracovat na spoustě alternativ, jak titul dokončit”.

Situace je bohužel o to komplikovanější, jelikož EA rozpustila celé vývojářské studio BioWare Victory. Je tedy otázkou, nakolik lze přání propuštěných tvůrců považovat za relevantní.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..