Menu
FANZINE.cz
Technologie

EA se snaží poškodit konkurenci. Selekcí recenzentů hry Battlefield 3

Jakub Bilko

Jakub Bilko

23. 10. 2011

OBR: Battlefield 3

Společnost Electronic Arts bez pochyb chce, aby třetí Battlefield přišel v tom nejlepším možném světle. Vlivem tohoto chtíče ovšem vymysleli strategii, která vzbuzuje podezření z vnějšku. Snažili se totiž  zřejmě ovlivnit recenzenty žádající o kopii hry.

A co vy, jste fanoušky Battlefieldu nebo Call of Duty? Zdroj: distributor hry

Když redaktoři norských herních serverů požádali EA o poskytnutí kopie, na základě které mohou jejich hru zrecenzovat, byl jim ze strany EA zaslán dotazník. Ten kromě klasických nároků na kontaktní údaje recenzenta obsahoval také několik otázek týkajících se Bad Company 2 nebo značky Call of Duty.

Recenze Uncharted 3 nešetří chválou. Hra dostala historicky nejvyšší hodnocení

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby otázky nebyly záměrně směřovány na přesná fakta, která vývojářům napomůžou najít ty správné lidi k recenzi jejich hry. V dotazníku například chtějí vědět odpověď, zda daný redaktor v minulosti recenzoval Bad Company 2 nebo Black Ops, následně navazuje otázka zjišťující, jaké hodnocení redaktor těmto hrám udělil. Tohle už zavání určitým záměrem.

Křest hry Battlefield 3 proběhne na festivalu her a fantastiky v Praze

Nechybí ani otázky na fanouškovství série Battlefield v opozici s Call of Duty. Vývojáři se také dozvědí, zda tento člověk hrál beta verzi a jaký má z ní pocit. Závěrečná otázka se týká současného pohledu na hru. Touto politikou se společnost Eletronic Arts ujišťuje, že svěřuje Battlefield 3 do správných rukou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EA se snaží poškodit konkurenci. Selekcí recenzentů hry Battlefield 3

Hide picture