Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

EA stále vyvíjí hry na Wii U, jen v menším počtu než na ostatní platformy

Jan Perlík

Jan Perlík

23. 5. 2013

Nedávno se na internetu spekulovalo o tom, že společnost Electronic Arts nepokračuje ve vývoji her pro nejnovější konzoli od Nintenda, tedy Wii U. Tyto zvěsti byly nyní popřeny.

FOTO: Fifa 13 Wii U

FIFA 13 neměla na Wii U úspěch. Další ročník na této platformě proto neočekávejte. Zdroj: Oficiální stránky

EA pořád pokračuje ve vývoji her na Wii U, ale nejsou v takovém počtu jako u jiných platforem od Microsoftu nebo Sony. K tématu se vyjádřil Blake Jorgensen ze společnosti EA, ve které pracuje jako vedoucí finančního oddělení.

„Myslím si, že předchozí konzole od Nintenda měla více rozšířené podmínky pro vývoj herních titulů. Stále vyvíjíme hry na jejich konzole, ale ne zdaleka v takovém počtu jako pro PlayStation či Xbox,“ řekl na konferenci.

„Také si myslím, že si hráči přejí více pořádných her na nové konzole, které se chystají na herní trh.“ Z této věty je jasné, že hovoří o Playstationu 4 a Xboxu One. Tam také společnost EA míří se svým vývojem her. Například FIFA 14 není vyvíjena na Wii U z toho důvodu, že její předchůdce (FIFA 13) měla nízkou prodejnost.

Pokud patříte mezi hráče, kteří dali přednost Wii U, tak nezoufejte. I od EA se dočkáte dalších herních titulů, jen nebudete mít tak velký výběr.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EA stále vyvíjí hry na Wii U, jen v menším počtu než na ostatní platformy

Hide picture