Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Editor pro Legend of Grimrock je hotový. Teď už ho musíte jen otestovat

Miloš Kodýdek

Miloš Kodýdek

13. 9. 2012

Dlouho slibovaný editor pro Legend of Grimrock se dostal do závěrečné fáze testování. Autoři žádají o pomoc všechny ochotné podílet se na vychytání posledních much tohoto mocného nástroje.

OBR: Legend of grimrock

Partička ostřílených hrdinů z Legend of Grimrock Zdroj: vydavetel hry

Studio Almost human se na začátku roku vytasilo s hrou, která vlila novou naději do žil všem milovníkům starých dungeonů a navrch získala srdce hromady nováčků, kterým éra oldschool RPGéček utekla.

Přestože by hra obstála i sama o sobě, nejzajímavější byl na tomto titulu nový design, který jako by z oka vypadl svým dávným předchůdcům. Éter se samozřejmě ihned zaplnil spekulacemi, které kusy se nejvíce hodí na předělání do nového kabátku, a odvážnými přísliby předělávek nejednoho hitu dob minulých. Každopádně čas, kdy se modeři budou moci pustit do práce, je již za rohem.

Po čtyřech měsících vývoje lidé z Almost Human dokončili práci na dungeon editoru a nyní spouští krátkou veřejnou betu. Jedná se o skutečný betateast, tedy pokus vymýtit zbývající chyby, nikoliv o jakousi obdobu dema, jak už jsme si zvykli z mnoha MMO titulů.

Čtěte také: Vybrali jsme 10 nejočekávanějších her podzimu 2012 

Konkrétně jde o zpětnou vazbu k dokumentaci, a pokud se v tom vyznáte, tak i ke skriptování a exportu modelů a animací. Tvůrcům nejde jen o hledání chyb, ale  i o nové nápady a návrhy nových funkcí. U příležitosti zahájení bety byl spuštěn i Grimrock Nexus

Bety se můžete zúčastnit, pouze pokud máte hru nainstalovanou na Steamu, a jakmile beta skončí, bude Dungeon Editor dostupný na všech dostupných distribučních platformách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Editor pro Legend of Grimrock je hotový. Teď už ho musíte jen otestovat

Hide picture