Menu
FANZINE.cz
Technologie

Electronic Arts je nejhorší firmou v USA. Vyplynulo to z ankety Zlaté lejno

Redakce

Redakce

9. 4. 2012

Herní gigant Electronic Arts zažil krušný týden. Obhajoval homosexualitu ve hrách, upravoval konec kontroverzního titulu Mass Effect 3 a zvítězil v nelichotivé anketě Zlaté lejno.

Když dva se rádi mají, tak v lednu je jak v máji, Zdroj: youtube.com

Každoroční ankety o nejméně populární firmu Spojených států se pravidelně účastní desítky tisíc spotřebitelů, kteří tak mohou vyjádřit své antipatie vůči obřím korporacím.

Electronic Arts se stalo jasným favoritem letošního hlasování, v závěrečném kole, kde se korporace střetla s americkou finanční institucí Bank of America, pro ni hlasovalo přibližně čtvrt milionu Američanů.

Čtěte také: Vybrali jsme 8 nejtěžších bossů z her. Vévodí jim mechanický Hitler

Analytik známého webu digitaltrends.com Anthony John Agnello přisuzuje tento nelichotivý výsledek motivu homosexuality ve hrách, který se objevuje jak v The Old Republic, tak v Mass Effect 3. V posledním týdnu vydavatele bombardovala celá řada stížností vytýkajících explicitní vyobrazení homosexuálních vztahů.

„Každá z našich her je označena ESRB hodnocením obsahujícím výčet možných kontroverzních prvků, je tedy divné, jak si někdo vůbec může stěžovat,“ prohlásil v souvislosti s událostí korporátní viceprezident pro komunikaci Jeff Brown.

Dalším bodem sváru je dle Angella: „Korporátní imperialismus potlačující malá vývojářská studia.“ Většina spotřebitelů považuje tento fakt za problém výrazně ovlivňující kvalitu velké části her. Společnost je mimo jiné známá negativně vnímaným fenoménem DLC, kdy se již při vydání samotného titulu objevuje celá řada zpoplatněného stažitelného obsahu.

V neposlední řadě je dle Angella dalším z důvodů také úsporná politika z řad vydavatele, jež je vyžadována nespokojenými akcionáři, kteří by rádi „viděli společnost generovat zisky v takové míře jako v předkrizovém období.“

Tato situace přesně vystihuje komplikované vztahy mezi EA a jejími zákazníky. PR manažer pobočky pro střední Evropu, Dušan Benža, se k všeobecnému vnímání EA v České republice vyjádřil na Facebooku následovně: „Chápu, že z pohledu malého, nerad platícího, českého člověka, je to veliká, zlá, ošklivá firma.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Electronic Arts je nejhorší firmou v USA. Vyplynulo to z ankety Zlaté lejno

Hide picture