Menu
FANZINE.cz
Technologie

EVE Online hlásí nový rekord. Podvodníci si přivydělali padesát tisíc dolarů

Dominik Butschek

Dominik Butschek

16. 8. 2011

EVE Online perexPo nedávné mikrotransakční krizi se EVE Online znovu ozývá. Tentokrát s příběhem o dvou hráčích, kteří si za osm měsíců vydělali přes 1 trilion ISK na úkor jiných hráčů.

EVE Online

Takto vypadá herní svět EVE Online. Obrovský vesmír, který funguje velmi podobně jako reálný svět. zdroj: eveonline.com

Vše začalo tím, když dva hráči EVE OnlineEddie Lampert a Mordor Exuel, založili virtuální firmu Phaser Inc. Nabízeli možnost investic s příslibem vrácení 5 % z částky každý týden. Zpočátku měli pochopitelně velmi málo investorů, ale splnili slovo a začali vyplácet.

Spokojení investoři (kteří ale ještě neviděli ani 90 % ze svých investic) začali rozšiřovat kladné reference a Phaser Inc se stával stále populárnějším. Zároveň ale Lampert a Exuel plnili svoje sliby a vypláceli hráčům jejich podíly.

Přečtěte si, co se stává, když to přeženete s hraním!

Zlom nastal v pátek 12. srpna. Na jejich webové stránce se objevil následující text: Žádné nové účty. Žádné další maily. Žádné výplaty. Žádné ISK. Žádné Phaser Inc.

Po osmi měsících chodu ukončili činnost Phaser Inc a na účtě jim zůstalo působivých 1 033 771 534 422 ISK – tedy něco přes 1 trilion ISK. Ve skutečném světě by si takto v přepočtu přišli přibližně na 50 000 dolarů nebo na 850 000 českých korun. Tímto zároveň překonávají starý rekord, který činil pouhých 850 bilionů.

EVE Online průlet

Když se snažíte setřást piráty, musíte riskovat těsné průlety

A co jim hrozí za trest? V reálném životě vůbec žádný, protože nikoho do investic nenutili. Ani ve světě EVE Online jim oficiální trest nehrozí, protože se neprovinili vůči pravidlům hry. O jediný trest se tak může postarat samotná komunita hráčů a najmout si profesionální vesmírné piráty, aby jim ukázali, že tudy cesta nevede.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EVE Online hlásí nový rekord. Podvodníci si přivydělali padesát tisíc dolarů

Hide picture