Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

F1 2012 nevyjde na PS Vita a Wii U. Vývojáři preferují velké konzole

Jakub Bilko

Jakub Bilko

1. 9. 2012

Aktuální ročník formulových závodů od Codemasters se na platformách PS Vita a Wii U neobjeví. Vývojáři dávají přednost co možná největší kvalitě hry na Xboxu 360 a PS3, i přesto by se značka na handheldu od Sony a nové konzoli Nintenda mohla v budoucnu objevit.

FOTO: F1 2012

F1 2012 se objeví pouze na třech hlavních platformách současnosti Zdroj: vydavatel hry

Oznámení, se kterým přišli Codemasters, určitě zklame nejednoho formulového fanouška, přinejmenším tedy majitele handheldu PS Vita, na němž se minulý ročník F1 objevil. Verze pro dvojici hlavních konzolí jsou nyní pro vývojáře prioritou a cílem k udržení top kvality.

Čtěte také: Vybrali jsme 10 nejlepších adventur posledních let. Potrapte mozek

Jednou z příčin ukončení vývoje je mimo jiné pevný termín, který se snaží studio dodržet. Kreativní ředitel Steve Hood řekl: „Náš interní tým v Birminghamu vyvíjí verze pro Xbox 360 a PS3, a už to je pro nás zátěž, abych byl upřímný. Každým rokem máme stanoven pevný termín, v rámci kterého se snažíme hru vypustit, takže se zkrátka nemůžeme zaměřovat na další interní vývoj, pokud chceme udržet nebo zvýšit kvalitu značky.“

I přesto Hoods zmínil, že by Codemasters mohli pro vývoj PS Vita a Wii U verzí v budoucnu využít externího vývojáře v Brightonu, jehož tým je ve snaze se rozšířit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

F1 2012 nevyjde na PS Vita a Wii U. Vývojáři preferují velké konzole

Hide picture