Menu
FANZINE.cz
Technologie

Facebook bude mít novou aplikaci. Ta má zjišťovat, co posloucháte

Jan Kouba

Jan Kouba

2. 10. 2011

Facebook - Mark ZuckerbergDošlo k nechtěnému úniku informací od jednoho ze zaměstnanců Facebooku? Bude mít Facebook realtime přehled o tom, co vaši přátelé poslouchají, nebo se jedná o mystifikaci?

Budete moci v přímém přenosu poslouchat to co poslouchají vaši známí?

Možnost sdílet se světem své playlisty před mnoha lety odstartoval projekt Last.fm, který pomocí aplikace skenoval, co zrovna posloucháte, a podle tagů v souboru posílal informace přímo serveru Last.fm. Každý tak mohl zjistit, co zrovna posloucháte, jaká je vaše nejposlouchanější skladba nebo skupina. Last.fm pak vyhodnotil vaše chutě a automaticky vám posílal doporučení.

Ji Lee, jeden z pracovníků Facebooku na svém twitteru hovoří o aplikaci „Listen with your friend“, tweet byl však o pár chvil smazán, uvědomil si Lee, že jde o interní informaci? Bylo však pozdě, někdo jeho tweet vyfotil.

Ze světa Facebooku. Facebook čekají další změny. Ještě více naruší soukromí uživatelů!

„Listen with your friend“ by měl umět na rozdíl od Last.fm umožňovat poslouchat živě to, co poslouchají vaši přátelé. Již dlouho se spekuluje o začlenění hudebních streamovacích serverů a toto by měl být ten okamžik, na který uživatelé čekají.

Je pravděpodobné, že uživatelé, kteří by chtěli aplikaci „Listen with your friend“ využívat, musí být zároveň uživateli některého z podporovaných streamovacích serverů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Facebook bude mít novou aplikaci. Ta má zjišťovat, co posloucháte

Hide picture