Menu
FANZINE.cz
Technologie

Facebook praská ve švech. Denně na něj míří kvanta uploadů

Jakub Bilko

Jakub Bilko

13. 11. 2011

Facebook - Mark ZuckerbergAgentura Popcorn ve Vancouveru, která se zabývá médii a propagací, uveřejnila na svém blogu jakousi statistiku, jež pojednává o akcích dějících se každou minutu na hlavních sociálních sítích. Výsledkem jsou extrémně vysoká čísla.

FOTO: Počítačová učebna

Řadíte se také mezi více než 800 milionů uživatelů Facebooku? Foto: Tomáš Polák

Největší nápor přijímaných informací zažívá jakožto nejrozšířenější sociální síť Facebook. Každou jednu minutu je na tuto síť přidáno přes půl milionu nových komentářů a téměř 140 000 nových fotek.

Pro představu, tímto tempem by stačilo 15 minut uploadování, aby se počet fotek na Facebooku vyrovnal zásobě v New Yorských veřejných foto-archivech. Během jedné minuty Facebook také zaznamená přes 290 000 aktualizovaných statusů, což činí téměř 17,5 milionů statusů za hodinu.

Recenze: The Social Network. Jak vznikl Facebook? Na počátku nebylo slovo, ale žena a rovnice

Další rozšířenou sociální sítí je Twitter. Zde vychází na každou minutu zhruba 120 000 nových tweetů, které uživatelé zveřejní. Co se fotografií týče, na Twitteru každou minutu přistane pouhý jedno procentní zlomek toho, co na Facebooku. Vlivem oblíbenosti smartphonů tato čísla zřejmě porostou, protože čím dál víc uživatelů je schopných se připojit z terénu.

V USA je více mobilů než občanů. Stačilo k tomu dvacet pět let

Kvanta uploadů za jedinou minutu zaznamenávají i jiné servery. Například u nás méně známá foto síť Flickr zaznamená okolo 3 500 uploadů a blogovací síť Tumblr 1 000 příspěvků, stále se bavíme o pouhé jedné minutě. Server Youtube sice není mezi těmito statistikami zahrnut, nicméně uživatelé zde za minutu nahrají průměrně 48 hodin videozáznamu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Facebook praská ve švech. Denně na něj míří kvanta uploadů

Hide picture