Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

FanCity 2012 zná zahraniční hosty. Herce ze Star Trek, Stargate i Dr. Who

Marek Jedinák

Marek Jedinák

28. 9. 2012

!Exkluzivně! Největší festival populární kultury v České republice již zná své zahraniční hosty. FanCity 2012 konané v KC Novodvorská na Praze 4 navštíví během 24. až 28. října známí herci z  kultovních filmů a seriálů Star Trek, Stargate a Dr. Who!

Do Prahy zavítá i jeden z hlavních protagonistů oblíbeného britského seriálu Dr. Who! zdroj: facebook.com

Již druhý ročník FanCity, největšího setkání všech fanoušků populární kultury v České republice, konečně odhalil seznam zahraničních hostů. Letošní ročník je nabitý herci ze světoznámých seriálů zvučných jmen. Vyznavači žánrů sci-fi a fantasy tak dostanou jedinečnou příležitost familiérně si pobesedovat s představiteli svých oblíbených postav, které doposud znali pouze z televizních obrazovek či filmových pláten.

Nepřehlédněte: VIDEO: Filmy a seriály na FanCity 2011 byly plné sci-fi, akce a komiksů

Na koho se fanoušci mohou těšit během letošního ročníku? Čtenářům FANZINE.cz přinášíme jako první v České republice seznam těch nejzajímavějších hostů, s nimiž se bude možné na FanCity 2012 potkat, vyfotit či ulovit jejich autogram.

Gary Graham (Star Trek: Enterprise, JAG, Lebkouni)

Gary Graham je českým fanouškům známý především jako představitel vulkánského ambasadora Sovala, který se objevil v seriálech ST: Enterprise a ST: Voyager.

Mimo jiné ztvárnil také jednu z hlavních postav populární seriálové adaptace známého sci-fi snímku Lebkouni. Grahamovo profesní působení není omezeno jen a pouze na seriály se sci-fi tématikou, dříve si zahrál společně s Tomem Cruisem ve snímku Správná hra či ve válečném filmu Tucet Špinavců.

Gareth David-Lloyd (Dr. Who, Torchwood, Red Faction: Origins)

David-Lloyd je jedním z talentovaných britských herců, který velmi rychle nabývá celosvětové popularity díky velmi úspěšnému seriálu Dr. Who (v České republice též překládaném jako Pán Času), kde se objevil.

Tematika cestování v čase a prostoru je herci blízká, což dokazuje i jeho působení v neméně úspěšném sci-fi seriálu Torchwood, v němž si zahrál jednu z hlavních rolí. Příznivci počítačových a konzolových her pak mohou s hercem najít společnou řeč ohledně úspěšné herní série Red Faction, v níž si zahrál jednu z vedlejších postav.

Alaina Huffman (Smallville, Stargate: Universe, CSI)

Alaina Huffman je pohledná kanadská herečka, která se živila mimo jiné také modelingem. Fanoušci příběhů o Supermanovi ji znají především z příhodně pojmenovaného seriálu Smallville.

Přes jednu z epizodních rolí v hned několika sériích Kriminálky CSI se vypracovala ke své doposud nejslibnější roli v seriálu Stargate: Universe, v níž si zahrála postavu Tamary Johansen, mladé medičky starající se o posádku lodi Destiny bloudící vesmírem.

Letošní FanCity se však nebude týkat jen a pouze záležitostí týkajících se filmů a seriálů. Na své si přijdou také příznivci počítačových a konzolových her.

„Naše festivaly nelze zaměnit s běžnými filmovými festivaly. Jsou mnohem pestřejší, multimediální, zaměřené na celou popkulturu. Tedy hry, comics, anime, filmy a seriály, knihy, zejména s tematickou sci-fi, fantasy a hororu, ale i military či krimi. Značnou část programu vytvářejí odborníci z řad fanoušků. Postupně roste podíl profesionálů, jako jsou právě zahraniční herci, protože i v Česku roste zájem o jejich pořady, fotografování a autogramiády,“ přibližuje charakter festivalů Václav Pravda.

Čtěte také: FanCity 2011: Nový festival fantastiky v Praze přitáhl stovky fanoušků

Součástí festivalu se také již tradičně stane soutěž o nejlepší tematický kostým a vystoupení americké zpěvačky Marian Call. Součástí bude také velká herna čítající dohromady téměř sto herních počítačů a konzolí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FanCity 2012 zná zahraniční hosty. Herce ze Star Trek, Stargate i Dr. Who

Hide picture