Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Fanoušci Harryho Pottera se dočkají nové atrakce. Warner Bros. otevírá studia v Tokiu

Redakce

Redakce

22. 3. 2023

Už je to jedenáct let od otevření Londýnských filmových studií, kde se natáčel Harry Potter a Warner Bros. to oslaví s veškerou parádou, a to otevřením filmových studií ve vzdáleném Japonsku. Přestože jsou inspirované svým Londýnským předchůdcem, mají se od něj značně lišit a nabídnou místnosti a prvky exklusivně v dané oblasti.

Filmová studia mají být rozlohou největší krytou atrakcí Potterovského stylu a vyrostou na místě bývalého zábavního parku Toshimaen v Tokijské městská čtvrti Nerima. Jedná se o první výstavu tohoto druhu v Asii. Že tuhle čest bude mít právě Japonsko, bylo jedno z nejsnadnějších rozhodnutí, tvrdí prezident pro celosvětový provoz studia Jeff Nagler. „Po USA a UK je Japonsko třetím nejlepším místem pro Harry Potter fandom,“ dodává.

Studio otevře své brány už 16. června 2023 a nabídne pohled do zákulisí filmů Harry Potter a Fantastická zvířata. K vidění bude například Velká síň, Nástupiště 9 ¾, Příčná ulice, nebo dokonce Zapovězený les, ale především řada kostýmů a rekvizit. Část exponátů jsou přímo filmové originály a zbytek byl vyroben speciálně pro studio tvůrci, kteří na filmech pracovali.

Přestože do otevření ještě pár měsíců zbývá, už teď je možné pořídit vstupenky v předprodeji. Lístek pro dospělého vychází na 6,300 jenů, což je v přepočtu přibližně 1 075 korun a je potřeba ho opatřit předem, na místě se pořídit nedá. Studio bude mít otevřeno každý den od 9:30 do 20:30 a předpokládaná doba návštěvy jsou přibližně tři hodiny.

A nebudou chybět ani občerstvovací stanice a obchody. Součástí areálu je kavárna s výběrem sladkých dobrot s kouzelnickou tématikou a největší bar máslových ležáků na světě, kde si můžete vychutnat například zmrzlinu s příchutí máslového ležáku. Dva obchody plné suvenýrů z kouzelnického světa budou obsahovat i položky, které se v Londýnském studiu sehnat nedají.

Od studií můžeme očekávat veliké věci. Jeho sesterské studio v Londýně navštívilo od otevření 31. března 2012 přes sedmnáct miliónů návštěvníků a mimořádný úspěch sklízí i Kouzelnický svět Harryho Pottera, které je součástí Universal Studia v Ósace. Warner Bros. to vidí jako krok správným směrem v celosvětové expanzi a člověk může jen domýšlet, kam cesta nestárnoucí filmové franšízy povede dál.

Sára Bobková

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Fanoušci Harryho Pottera se dočkají nové atrakce. Warner Bros. otevírá studia v Tokiu

Hide picture