Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Fanoušci Star Treku se sešli na parníku. Na akci s názvem Star Cruise

Jan Neuman

Jan Neuman

27. 8. 2012

Výlety parníkem jsou oblíbenou atrakcí a každodenní součástí kulturního života v Praze a nyní se k ní možná přidá i událost Star Cruise. Redakce FANZINE.cz navštívila setkání fanoušků seriálu Star Trek.

Organizátoři události Star Cruise. Zdroj: Star Event

Ve čtvrtek 23. srpna proběhla v Praze na Vltavě událost s názvem Star Cruise. Jedná se o první událost tohoto druhu. V Praze blízko Čechova mostu se na parníku Natal sešli nejen fanoušci Star Treku. Možnost přijít měl každý, kdo si rád užije netradiční kulturní událost. Pozváni totiž byli nejen fanoušci, ale i známé osobnosti v podobě herečky a dabérky Ireny Máchové, herce a dabéra Martina Písaříka a herečky Veroniky Kubařové.

Na lodi byl připraven raut, který se platil paušální částkou a každý mohl konzumovat kolik uznal za vhodné. Pití se platilo zvlášť a celkově se ceny (hlavně pití) pohybovaly zhruba na úrovni levnějších diskoték a klubů.

Čtěte také: Seriál Star Trek: Vítejte na exkurzi s kapitánem Kirkem

Na lodi vládla celkově vynikající a uvolněná atmosféra doprovázena všeobecnými výbuchy smíchu nejen po vtipech a slovních obratech Martina Písaříka, který byl v tomto ohledu jednoznačně nejpilnější. S každým z herců proběhla krátká debata moderovaná organizátory v přední části lodi, tedy na místě, na které bylo dobře vidět i ze zadních stolů.

Jediným menším nedostatkem byl špatně slyšitelný zvuk video ukázek k hostům, se kterým si však organizátoři poradili přiložením mikrofonu na reproduktor a zdárně jej vyřešili. Celá plavba končila fotografováním a vypisováním autogramů.

Účastníci se bavili spolu s hosty

Od Ireny Máchové jsme se dozvěděli, že nemá příliš ráda sci-fi, že ale přesto již několik seriálů dabovala. Mnohé překvapilo to, že jeden dabér musí často v jednom filmu nebo seriálu namlouvat více postav najednou. Jak je to obtížné poznamenala herečka hned v zápětí. „Namlouvala jsem cukrářku a říkala jsem ty koláčky budete mít připravené zítra. Tak jsem to přečetla hlasem pro nějakou mladou ženu a hned v zápětí se v záběru objevila asi osmdesáti letá babička.“ (smích)

Dotaz : Jeden z filmů, ve kterých jste hrála, byl Panic je na nic.

Irena Máchová: Ano, a byl opravdu na nic.

A co nám pověděl Martin Písařík, když jsme se ho dotázali na dabing? „Jednou jsem daboval ve Star Treku nějakého kapitána. Říkal jsem si, super, Star Trek, tak dlouho se to vysílá, to mám určitě o práci postaráno a oni ho nakonec zabili. Takže jsem měl práci asi celých osm minut.“

Martin Písařík je také znám tím, že navrhuje oblečení, ale jak je to s názvem jeho módní značky Czech Losers? „Ono nám to v podstatě dovoluje si dělat, co chceme, a když se někomu to oblečení rozsype? Tak odpovíme: co jsi jako čekal, vždyť se to jmenuje Czech Losers.“ (smích)

Bavili se nejen účastníci, ale i hosté

Veronika Kubařová nebyla o nic méně příjemná než ostatní hosté. Dozvěděli jsme se od ní například to, že miluje módu z dob 2. světové války, dokonce prý v jednom kostýmu z filmových Lidic vypadala jako její babička na jedné staré fotce. Dozvěděli jsme se také to, že se jí líbí Christopher Judge alias Teal’c. Na otázku, v jakém seriálu by si chtěla zahrát, odpověděla, že ve Hvězdné bráně, protože se jí prý vždycky líbil Teal’c a prý by si ráda zahrála jeho milenku.

Dotaz: „Vy jste téměř takový předobraz princezny, chtěla by jste si zahrát nějakou jinou roli?“

Veronika Kubařová: „Hrozně bych si chtěla zahrát nějakou mrchu. Jestli tu mezi vámi sedí nějaký scénárista, tak na mě myslete.“

Večer celkově plynul poklidným tempem a ani voda příliš nehoupala, kvůli čemuž část účastníků poznala, že se vyjelo, až při pohledu z okna. Po skončení programu se většina účastníků přesunula na horní palubu, kde na ně čekali ti, kteří vyměnili program za romantický výhled, cigaretu a rozpravu s ostatními účastníky.

Star Cruise se tedy celkově vydařila a budeme se těšit na opakování příští rok. Při troše štěstí by se z toho mohla stát příjemná každoroční tradice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanoušci Star Treku se sešli na parníku. Na akci s názvem Star Cruise

Hide picture