Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Fanoušci Tolkiena postavili Hobitín v Orlických horách. Natočí v něm film

Redakce

Redakce

15. 3. 2018

Co se tak vypravit do Středozemě? Nejen na to lákají dva Češi, kteří v Orlických horách postavili hobití vesničku a hodlají v ní natočit vlastní film.

Od snu na škole až k realizaci

Pamatujete si jaké to bylo, když jste prvně, na obřím plátně spatřili Středozem, a jak jste se do ní ještě raději vraceli doma před televizí? Jsou tací, na něž místa z Tolkienových knih udělala natolik silný dojem, že na ně ani po třinácti letech od posledního filmu nemohou zapomenout. Jaroslav a Svatoslav jsou bývalí spolužáci, kteří už během studií dobře věděli, že se do Středozemě jednou vrátí.

A teď je jejich zprvu naivní vize blíž než kdy dříve. Před pěti lety začali v Orlických horách pokládat základy vlastní Středozemě. Přesněji řečeno začali vytvářet hobití kulisy, inspirované Jacksonovými filmy a vyrobené ze starého harampádí, odpadního materiálu a darů od kamarádů.

 

Vytvoření hobití vesničky v českých podmínkách zabralo stovky hodin a výsledky jsou víc než působivé. Při pohledu na fotografie byste jen těžko uvěřili tomu, že se nejedná o záběry z filmu. A jak to vypadá uvnitř? Tak jak byste doufali. Interiéry jsou promyšlené do nejmenších detailů, uvnitř je možné spát, povečeřet nebo zatopit v krbu.

Plánují natočit film, scénář je již hotový

Jaké další plány s hobití vesničkou tito dva nadšenci mají? Cíl je jasný: vybrat dostatek peněz v crowdfundingové kampani, nakoupit za ně profesionální natáčecí techniku a natočit snímek s názvem Stíny Kraje, který je volně inspirovaný Tolkienovými příběhy. Přestože scénář je hotový, tvůrci jsou tajnůstkáři a děj si nechávají pro sebe.

„Nechceme to přehánět s dialogy a stavět na silných hereckých výkonech. Nemáme zájem o to, aby náš film působil jako trapná hra na realitu. Chceme vytvořit opojné audiovizuální dílko v autenticky vytvořeném prostředí kulis a v orlickohorské krajině, která nám evokuje místa z tolik milovaných knih,“ svěřil se režisér a scénárista Jaroslav Kejzlar.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

Fanoušci Tolkiena postavili Hobitín v Orlických horách. Natočí v něm film

Hide picture