×
FANZINE.cz

Fantasy knihy v srpnu: další Selekce a nová Maasová, Červenák, Šlechta

Kiera Cass - Selekce povídky - Šťastně až navěky
Další příběhy od Kiery Cassové ze zářivého světa Selekce - Šťastně až navěky! Zdroj: ilustrativní výřez knižní obálky.

Letní počasí není ani v srpnu příliš spolehlivé. Tropické teploty chvíli lákají ke koupání a vzápětí je třeba vytáhnout teplý svetr. Jistotou příjemné zábavy pro ctitele fantastiky zůstávají knižní novinky, proto vzhůru do nich!

Rainbow Rowellová: Nedej se

rainbow rowell_nedej se
Zdroj: knižní obálka.

Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte, ale mnohem, mnohem víc nestvůr. Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem. Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil.

Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal…

Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění – možná taky poslední rok jeho života – a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku. Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub.

Vydalo nakladatelství Yoli 5. srpna 2016.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..