×
FANZINE.cz

Fantasy knižní novinky v květnu – Gorge R. R. Martin či Harry Potter

Sarah J. Maasová: Skleněný trůn - Věž úsvitu
Bonusový příběh z cyklu Skleněný trůn od Sarah J. Maasové nazvaný Věž úsvitu. Zdroj: výřez knižní obálky.

Letošní máj se pochlubil nejen letními teplotami, ale i mnoha knižními novinkami. Milovníci literární fantasy tak měli spoustu příležitostí užívat si dobrodružství oblíbených postav v populárních sériích.

Philip Pullman: Jeho temné esence – Zlatý kompas

Philip Pullman: Jeho temné esence - Zlatý kompasPrvní díl rozsáhlé románové fantasy trilogie. V paralelním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. V jejím světě má každý člověk daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším zpodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích.

Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází aletheometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.

Nové vydání trilogie Jeho temné esence.

Vydalo nakladatelství Argo 4. května 2018.

Ben Aaronovitch: Peter Grant 6 – Strom viselcůBen Aaronovitch: Peter Grant 6 – Strom viselců

Policejní konstábl Peter Grant se po prazvláštním dobrodružství na anglickém venkově vrací do Londýna. Netrvá dlouho a v hlavním městě se opět začnou dít věci. Byť zpočátku jen nenápadně… Prostá podezřelá úmrtí obvykle nebývají doménou Rozmaru. Ani když k jednomu takovému dojde na divokém večírku v jednom z nejdražších obytných domů v londýnském centru.

Jenže téhle party se účastnila i dcera lady Tyburn, jíž Peter dluží laskavost za jistou dřívější výpomoc. Během chvilky se tak ocitne v neznámém světě superboháčů a zlaté mládeže, v rezidencích s obrovskými suterény a exkluzivními bazény, na místech, kde se čile obchoduje s nebezpečnými a esoterickými materiály. Rozumný mladý policista by se držel zpátky a nevystrkoval hlavu, ale nebyl by to Peter, aby se při vyšetřování nedostal někam hodně daleko.

Naskýtá se mu tak jedinečná příležitost ztratit sympatie starých přátel a vytvořit si nové nepřátele ve sféře, kde se mísí svět magie a výsostných práv. Zároveň objevuje nové spojence a dostává se závratně blízko jednomu z velkých hráčů… Nejčerstvější z dobrodružství Petera Granta, kterých se prodalo už přes milion výtisků, je zde.

Vydalo nakladatelství Argo 7. května 2018.

Martin Šinkovský: Mlžný ostrov zbarvený do ruda

Martin Šinkovský: Mlžný ostrov zbarvený do rudaŘímská říše by si ráda podrobila Británii a císař Claudius si chce připravit cestu pro svou invazi. Obyvatelé Británie však něco tuší a rozhodnou se bránit. Obstojí druidská kouzla proti uspořádanému řískému vojsku? Sledujte souboj jeho elitních mužů s keltskými válečníky v dobrodružném příběhu plném magie! Vydejte se na dobrodružnou cestu do starověku!

Vydalo nakladatelství CooBoo 7. května 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..