×
FANZINE.cz

Fantasy literární novinky duben – Warhammer, Lewis, Howard, Merglová

Ilustrační obálka Warhamer chronicles.
Mezi dubnové knižní i audioverze literárních novinek patří i příběhy ze světa Warhammeru. Zdroj: výřez knižní obálky.

Aprílové počasí či epidemiologická situace moc nepřeje dlouhým výletům, ale čtenáři si je dokáží pěkně užít. A široká nabídka nově vydaných literárních titulů žánru fantasy tomu jen napomáhá.

Tad Williams: Koruna z čarodřeva 1

Uběhla desetiletí od chvíle, kdy odvážný Simon se svými přáteli z řad lidí, trollů i Sithů porazil děsivého Krále bouří. Strašliví Nornové byli zahnáni do své pevnosti daleko na severu a ve Východním Ardu zavládl mír. Jenže nic netrvá věčně.

Brány Nakkigy se opět otevírají a nocí se plíží monstra z legend. A co je nejhorší. Simon už není mladík, ale stárnoucí muž zklamaný vlastními potomky. Království se začíná trhat na kusy, staří přátelé a spojenci odcházejí či se vydávají po stezkách vedoucích k temnotě…

Vydalo nakladatelství Laser 1. dubna 2021.

Erin Hunterová: Volání divočiny 6 – Duchové ve hvězdáchErin Hunterová: Volání divočiny 6 - Duchové ve hvězdách

Strhující závěr první medvědí série Erin Hunterové! Šestý a poslední díl první řady strhující série od autorky Zákona smečky a Kočičích válečníků! Cesta zpět na pevninu z království zimy a ledu zavede Lusu, Kalliku, Ujuraka a Tokla na ostrov, kde jsou místní lední medvědi ve velkém nebezpečí.

Navíc se zdá, že duchové předků se od medvědů odvrátili – světla na obloze pohasla a ne a ne se znovu objevit. Medvědí přátelé se rozhodnou ostrovním obyvatelům pomoct a Ujurakovi se konečně podaří zjistit, jaký byl celou dobu smysl a cíl jejich putování…

Vydalo nakladatelství Albatros 3. dubna 2021.

Nathan Long: Warhammer Chronicles – S krví spjatá

Nathan Long: Warhammer Chronicles - S krví spjatáPo dobrodružství, které zažila v Praag, se Ulrika vrací zpátky do Nulnu, kde se Lahmianky právě připravují na válku. Jejich rivalové, zlověstní Carsteinové, nyní v celém Starém světě útočí na jejich pevnosti a k jejich skrytým doupatům posílají lovce čarodějnic. Potom, co se Ulrika od svých sester dočká odvržení, pouští se do nejistého spojenectví s Carsteiny.

Společně s nimi chystá spiknutí, jehož cílem je destabilizovat Říši útokem na samotné její srdce – jejich záměrem není nic menšího než atentát na císaře Karla Franze. Uprostřed hořícího císařství a obklopená ze všech stran nepřáteli se Ulrika musí rozhodnout, zda bude nadále žít mezi lidmi jako součást jejich společenství nebo jako jejich nepřítel.

Vydalo nakladatelství Polaris 8. dubna 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..