Menu
FANZINE.cz
Literatura

Fantasy novinky – prosinec. K Vánocům chci horor, město andělů a Chřestýše!

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

12. 12. 2013

OBR: Chřestýš Callahan Vánoce jsou svátky klidu a míru, přesto je v tento čas evidováno nejvíce sebevražd. Také už vám z toho shonu, blikání a pečení hrabe? Nezoufejte, tyhle fantasy  novinky jsou pod stromečkem trefou do černého.

FOTO: Titulní obálka švédského fantasy thrilleru Stallo.

Titulní obálka švédského fantasy thrilleru Stallo.

 

Titulní obálka švédského fantasy thrilleru Stallo.

Titulní obálka švédského fantasy thrilleru Stallo.

Stefan Spjut: Stallo

Rok 1977, Národní park v Laponsku. Fotograf vyfotí medvěda, jemuž sedí na zádech podivné stvoření podobné dítěti. Rok 1978. Z chaty v dalarnských lesích zmizí malý chlapec. Jeho matka tvrdí, že ho unesl obr. Rok 2004. Susso vytvoří webovou stránku věnovanou kryptozoologii a záhy jí zatelefonuje stará žena a oznámí jí, že před svým domem zpozorovala malé podivné stvoření. Susso popadne fotopast a okamžitě se za stařenou rozjede. Začíná výprava do neznáma…

Vydalo nakladatelství Host dne 29. listopadu 2013.

Danielle Trussoni: Angelopolis

Druhá kniha série Angelologie. Uplynulo deset let, co se Verlaine díval, jak Evangeline letí z Brooklynského mostu, a pohled na její křídla byl zradou, která ho stále trápí. Nefilim jsou opět na vzestupu a spřádají plány na výstavbu vlastního ráje – Angelopolis. Zuřivě pronásledovaní Verlainem, jenž se stal lovcem andělů. Jakmile se však na scéně objeví Evangeline, přepadnou Verlaina pochyby, které ještě posílí, když je síly mocnější než sami Nefilim táhnou od Paříže přes Petrohrad až do odlehlých oblastí Sibiře.

Vyšlo v nakladatelství Knižní klub dne 3. prosince 2013.

OBR: Legenda o BrokenuCaleb Carr: Legenda o Brokenu

Před léty došlo k objevení rukopisu Legenda o Brokenu, o němž se již delší dobu tušilo, že existuje. Ten líčí osudy bohatého opevněného města, kde panuje pořádek nastolený ostřím meče – byť v celé říši tajné kliky snují intriky na jeho ovládnutí. Za žulovými hradbami města, v divočině Davonského lesa bojuje o přežití vynalézavý kmen vyděděnců známých jako Banové.

Vydalo nakladatelství BB art dne 4. prosince 2013.

Karen Chance: Proklej svítání

Čtvrtá kniha série Cassie Palmerová. Hlavní hrdinka už je všemocnou Pýthií, to ale neznamená, že se ji už lidé nepokoušejí zabít. Většina hráčů z oboru nadpřirozených sil nechce za hlavní jasnovidku nezávisle smýšlející Cassii, a nezastaví se před ničím, aby ji viděli pod zemí. Upírský Senát Cassii v její pozici podporuje, ale svou ochranu poskytuje za drahou cenu.

Vydalo nakladatelství Baronet dne 4. prosince 2013.

OBR: Nostradamova závěťTom Egeland: Nostradamova závěť

Čtvrtá kniha série Bjørn Beltø. Na konferenci ve Florencii je unesen specialista na středověké kódy, právě když zveřejní nově objevený dopis slavného věštce Nostradama. O něco později zmizí i jeho syn. Aby zachránil oba unesené, vyráží Bjørn Beltø do nerovného boje proti sektě bojovných mnichů, CIA i po staletí utajovanému knihovnickému spolku. A mnozí z těch, kteří mohou k rozluštění napomoci, umírají neobyčejně bestiálním způsobem…

Vydává nakladatelství Knižní klub dne 5. prosince 2013.

P. C. Cast, Kristin Cast: Neferetino prokletí

Novela z cyklu Škola noci. Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově.

Vydalo nakladatelství Knižní klub dne 6. prosince 2013.

 OBR: Chřestýš CallahanJuraj Červenák: Chřestýš Callahan

Vítejte v zaprášeném arizonském pohraničí, ráji banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů. Snad jen jeden člověk je za tu chátru vděčný – tak, jako je krysař vděčný za krysy. Když Chřestýš Callahan tasí Krásku a Bestii, štvanci padají po tuctech. Jenže co když lovec lidí narazí na ne úplně lidské nebezpečí? Na mrtvé, kteří odmítají hnít v hrobech, na přízraky z dávnověkých podzemních chrámů nebo démony, kteří se živí lidskou krví?

Vydává nakladatelství Brokilon 9. prosince 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fantasy novinky – prosinec. K Vánocům chci horor, město andělů a Chřestýše!

Hide picture