×
FANZINE.cz

Fantasy novinky v březnu – Harry Potter a pokračování dalších sérií

Pavel Korněv: Příhraniční 6 - Tam, kde je teplo
Šestý díl oblíbené série Příhraničí má název Tam, kde je teplo. Zdroj: výřez knižní obálky.

Měsíc březen je znám také jako „měsíc knihy“. Domácí nakladatelé této přezdívce dostáli i v literární fantastice. Nové svazky březnové fantasy vezmou čtenáře do nejrůznější světů – Harryho Pottera, Rudé královny, Časodějů, Příhraničí a dalších.

Victoria Aveyardová: Rudá královna 4 – Válečná smršť

Victoria Aveyardová: Rudá královna 4 - Válečná smršťZa každé vítězství se platí. Mare Barrowová to ví až moc dobře. Když ji zradil Cal, málem ji to zničilo. Nyní je odhodlaná bránit své srdce a zajistit svobodu Rudým i novokrevným. Musí zničit království Norty jednou pro vždy… Jenže to nemůže dokázat sama.

Nastane čas, aby spojené síly Calových Stříbrných přívrženců a Šarlatové hlídky ukázaly, co umí. Mavenova posedlost Mare je však tak silná, že ho nic ani nikdo nezastaví. Nadchází válka a jisté je jen to, že ne všichni přežijí.

Velkolepé finále série Rudá královna.

Vydalo nakladatelství CooBoo 4. března 2019. 

Joanne K. Rowlingová: Fantastická zvířata – Grindelwaldovy zločiny Joanne K. Rowlingová: Fantastická zvířata - Grindelwaldovy zločiny

KOKUSA s pomocí Mloka Scamandera zajala Gellerta Grindelwalda, ale mocný černokněžník opět unikl. Chce shromáždit své stoupence, aby vytvořil skupinu čistokrevných čarodějů, s nimiž by vládl celému světu. Ve snaze překazit mu plány požádá Albus Brumbál Mloka o pomoc. Ten nemá tušení, jaké nebezpečí mu hrozí, a tak souhlasí. Bitva je na spadnutí a hrdinové jsou v napjatém kouzelnickém světě podrobeni těžké zkoušce lásky a loajality.

Mlok Scamander opět čelí Grindelwaldovi!

Původní scénář druhého dílu filmové série Fantastická zvířata.

Vydalo nakladatelství Albatros 11. března 2019. 

Cressida Cowellová: Kouzelníci z pradávna

Cressida Cowellová: Kouzelníci z pradávnaKdysi dávno pradávno byla magie skutečná a temné hvozdy byly plné kouzelných tvorů. Jenže pak přišli válečníci…

První díl nové knižní řady z pera Cressidy Cowellové, autorky knihy Jak vycvičit draka. Příběh kouzelnického chlapce a mladé válečnice, kteří byli vychováni, aby jeden druhého k smrti nenáviděli.

Zar je chlapec z kmene kouzelníků, ale nemá magické schopnosti, a udělá cokoliv, aby je získal. Čára je dívka z kmene válečníků, ale vlastní zakázaný kouzelný předmět, a udělá cokoliv, aby to utajila. Zdá se, že osud se proti nim spikl a Zar s Čárou musí zapomenout na svoje odlišnosti, aby se dostali do temného sklepení pod válečnickým hradištěm. Právě tam procitá cosi, co spalo stovky let…

Vydalo nakladatelství Slovart 13. března 2019 zároveň se stejnojmennou audioknihou od vydavatelství OneHotBook. 



Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.




Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..