Menu
FANZINE.cz
Literatura

Fanzine pro vás vybral to nejlepší knižní bohatství roku 2013. Čtěte!

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

1. 1. 2014

OBR: Letopisy Vukogvazdské družiny: Svazek 2Rok zakončený „nešťastnou“ třináctkou bezpečně zmizel v poslední zatáčce. Přátelsky zamával a nechal se nahradit starším kolegou 2014. Stejně jako každý jiný i on zasluhuje své bilancování. Čtenářům přinášíme tipy na to nejlepší, co vyšlo.

OBR: Letopisy Vukogvazdské družiny: Svazek 2

Je libo deníček? Nabízíme Letopisy Vukogvazdské družiny

Letopisy Vukogvazdské družiny: Svazek 2

Prastarý Vlčí hvozd je místo nehostinné a tajemné, kterému se soudný člověk zdaleka vyhne. Přesto se skalní tvrz v hloubi lesa stala domovem pro nesourodou pětici potulných dobrodruhů. Mysleli si, že ve Vukogvazdu přečkají zimu, ale krutě se přepočítali. Mráz ve hvozdu má ostré zuby a vlky z lesů žene hlad. Čáry nadaný Rinvit, prostořeká Meoda i ostatní zjišťují, že svět je zlý a ozbrojeným tulákům nehoví. A co teprve když nemají v kapse jediný groš.

OBR: Legendy prokleté knihovnyLegendy: Prokleté knihovny

Nakladatelství Straky na vrbě se rozhodlo pro složení dalšího sborníku, tentokrát z toho nejlepšího, co přináší český rybníček. Martin D. Antonín, Jan Dobiáš, Lucie Lukačovičová, Vlado Ríša a spousta dalších oceňovaných autorů českých zemí. Jen si pamatujte, že číst knihy je nebezpečné! A číst TUTO knihu je zvlášť nebezpečné! Otevírá totiž dveře do tajemného světa fantasie.

Peter V. Brett: Válka za bílého dne

Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonům, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva a zničit démonské plemeno.

OBR: Dlouhá zeměStephen Baxter a Terry Pratchett: Dlouhá země

Obvykle, když neměl co na práci, naslouchal Tichu. Zde se však ztrácelo ve zvucích obyčejného světa. Chápali vůbec lidé v téhle naleštěné budově, jak jsou hluční? Řev klimatizace a počítačových větráků, nesrozumitelné mumlání mnoha hlasů… Anonymní kanceláře, která byla samý sádrokarton a chrom. Tohle nebyl Jošuův svět. Nic z toho nebylo z jeho světa. Kdybychom šli skutečně ke kořenům věci, on vlastně ani žádný svět neměl, měl je všechny. Celou Dlouhou Zemi.

Jan Hlávka, Jana Vybíralová: Mráz a hry

První část cyklu Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru. Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli. Menabaran.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fanzine pro vás vybral to nejlepší knižní bohatství roku 2013. Čtěte!

Hide picture