Menu
FANZINE.cz
Literatura

Fell, Kruté město

Redakce

Redakce

31. 10. 2009

fell-obalka-perexDetektiv a město patří vždy dohromady. Drsné hlášky, odsekávání nadřízeným, ironický popis okolí, že kterého je cítit dech laciných cigaret a smrad kanálů. Atmosféru dokresluje hluk dopravy nikdy neusínajícího města a kapky deště dopadající na asfalt a beton. Kulisy tak známé a tak oblíbené.

Nejdříve u nás vyšel Transmetropolitan a nyní se k nám blíží nový komiks z pera vynikajícího scénáristy Warrena Ellise. Jakože jeho nedávno vydané dílo bylo zuřivým útokem na společnost jako takovou a ve svých narážkách si skutečně servítky nedělal, tak Fell se podle zveřejněných stránek zatím jeví jako detektivka té nejdrsnější raymond-chandlerovské školy

fell-obalka

Fell je ten typ detektivka, který vždy a všude bude nad věcí a zachová klid, aby udělal to, co on sám považuje za správné a čtenáři ho za to budou milovat. Proč? Protože scénář napsal Warren Ellis, který se určitě s ničím mazat nebude, takže příběh to bude dozajista syrovější než venkovní počasí. Navíc anotace příběhu slibuje zajímavou zápletku, ze které bije do očí věta: „Každý něco skrývá. Dokonce on sám.“, ze které je cítit, že hlavní hrdina patrně nebude tak kladný, jak bychom si mohli myslet. Kdo by také ale stál o ryze kladného, bílého rytíře-detektiva, že?

U komiksu nemůžeme nezmínit kresbu, které se chopil neméně slavný Ben Templesmith (Na krku už má příjemnou hororovou upířinu 30 dní dlouhá noc.) Jeho kreslířský styl se vymyká tradičním konvencím, tudíž na čtenáře čeká opět něco nového a už teď lze říci, že se to k Ellisovu textu docela dost hodí. Velice dobře totiž dokáže vystihnout chlad a samotu, což se mu povedlo i v jeho již zmiňovaném komiksu, takže pokud zazáří i teď, na čtenáře bude čekat syrová kresba líznutá surrealismem a chladnou samotou.

Uvidíme tedy, jaká bude spolupráce dvou již zavedených komiksových es a jak bude výpad již stokrát omleté téma v Ellisových rebelských rukou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fell, Kruté město

Hide picture