Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Festival fantazie: 11 filmů, které si nesmíte nechat ujít

Jan Neuman

Jan Neuman

23. 6. 2014

Podívejte se na to, co vás bude čekat na Festivalu fantazie za filmy. Letošní rok je totiž v tomto směru opravdu nabitý.

captain_america

300: Vzestup říše

1. července od 10:00

První film podle komiksu 300: Bitva u Thermopyl se stal legendou jak pro svůj příběh, tak i pro své ojedinělé komiksové zpracování. Toto je druhý díl, ve kterém se proti sobě postaví námořní vojska Řeků a Peršanů.

47 róninů

28. června od 12:00

Rónin je samuraj, který přišel o svého pána a nemá to v této době a společnosti zrovna jednoduché. Keanu Revese je na tom ještě hůře, protože se jedná o napůl angličana a napůl japonce. Ve své smůle má však i štěstí, že je velice nadaný a přijme ho do své skupiny samurajů jeden vládce, proti kterému brojí hlavní záporák filmu a na samurajích samozřejmě bude tuto situaci vyřešit.

Film si získal velice špatnou pověst a je označován za propadák, což si zcela určitě nezaslouží. Je točen v asijském stylu a to patrně tolik, že to masy nedokázaly zpracovat. 47 róninů prostě není mainstream, a proto byste jej měli vidět.

Amazing Spider-Man 2

1. července 21:00

V opakované trilogii Spidermana vyšel již druhý díl, ve kterém mladistvý Spidey potká hned několik úhlavních nepřátel, kteří by údajně měli vytvořit i vlastní film Sinister Six. Andrew Garfiel Spidermana oživil již v prvním díle, začal konečně hláškovat a je velice vtipný. Konečně to vypadá jako komiksový Spiderman.

Captain America: Návrat prvního Avangera

30. června od 21:00

Podruhé v samostatném filmu, se na stříbrném plátně objevuje i Captain America, ve kterém se postaví proti Winter Soldierovi. Film možná není tak přímočarý, jak si mnoho fanoušků představovalo, zato se ale příběh rozvíjí do hloubky a spousta z něj bude pravděpodobně použita i v dalších filmech.

Přes tyto výtky některých fanoušků, je film velice napínavý, protože divák neví, co přijde v další scéně, vůbec netuší, na koho se může spolehnout a celkově je vlastně celý film v nejistotě.

Divergence

28. června od 18:00

Možná nástupce a konkurent Hunger Games vtrhl do kin s příběhem, ve kterém se jedna dívka a jedna organizace postaví společnosti, která vypadá mírumilovná a harmonická jen navenek. Pakliže vás nemůže ovládat, stane se z vás štvaná a lovná zvěř.

Kniha, která se stala předlohou, má také tři díly, tak uvidíme, jestli to skončí i u tří filmů, nebo se Divergence po vzoru Hunger Games transformují také na čtyři filmy. Protože dělit filmy na více částí je teď v módě.

Gravitace

5. července od 10:00

Sandra Bullock a Geore Clooney v hlavní roli dramatu, ve kterém se z rutinní výpravy do kosmu stane boj o život. Loď je zničena a oba hlavní hrdinové zůstanou ve vesmíru sami a jsou odkázáni jen sami na sebe. Komunikace nefunguje, kyslíku rychle ubývá a paradoxně jediný způsob na záchranu znamená pokračovat v cestě hlubokým vesmírem.

Hobit: Šmakova dračí poušť

29. června od 15:00

Již podruhé se na stříbrná plátna vrací hobit Bilbo Pitlík, aby se společně s čarodějem Gandalfem a skupinou trpaslíků vypravil na další část cesty za pokladem a slávou. Jedná se o adaptaci slavné knihy od J. R. R. Tolkiena, avšak ve filmu se vyskytují i záběry, které nebyly Tolkienem nikdy publikovány a v jeho knihách jsou na ně jen narážky a odkazy.

V tomto díle se Bilbo podívá k trpaslíkům, utká se s obřími pavouky, uvidí Jezerní město, bude čelit drakovi a dostane mnoho příležitostí k tomu, aby trpaslíkům ukázal, že vzít jej na výpravu byl velice dobrý nápad.

Noe

30. června od 18:00

Noema pronásleduje vidina záplavy, která se mu zjevuje ve snu a tak se vydá tuto záhadu rozluštit společně s mudrcem Metuzalémem. Lidstvo má být potrestáno za jeho prostopášný život a tak Noe začíná stavbu archy, na které by se zachránil on, jeho rodina a spousta zvířátek. Během stavby se potýká s nedostatkem času, obavami, nenávistí soukmenovců, které vede bratrovrah Kain.

Ve filmu účinkují takové hvězdy, jako Russell Crowe, která si zahrál Noema, Anthony Hopkins, který ztvárnil Metuzaléma, nebo Ray Winstone, který hraje bratrovraha Kaina. Ale nesmíme zapomenout ani na Emmu Watson.

Thor: Temný svět

29. června od 10:00

Další ze série filmů od Marvelu navazuje na příběh předchozího filmu a částečně i na události z Avangerů. Thor se však teď musí postavit nejtemnějšímu protivníkovi, proti kterému stál a vůbec neví, jak to dopadne. Na pomoc si bude muset připrat i některé kontroverzní spojence.

Thor 2 velice dobře odsýpá a nepostrádá klasický Marvelovský humor. Hlavní postavy se mezi sebou velice často špičkují, ale k humorným situacím dochází i jinak. Ale objeví se i epické scény, třeba rituál k uctění padlých.

V zajetí démonů

5. července 24:00

Horor podle skutečných událostí dvou světoznámých paranormálních vyšetřovatelů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině, kterou tyranizují zlé síly. V tomto nejhrůzostrašnějším případu své kariéry jsou nuceni se utkat s mocnou démonickou bytostí.

X-Men: Budoucí minulost

2. července 21:00

Po několikaleté pauze se opět vrací skupinka nadaných mutantů, ve které potkáme jak starou gardu z klasických X-Menovských filmů, tak i tu novou z X-Men: First Class. Stará garda vysílá Wolverina do minulosti, aby se pokusil zabránit vzniku Sentinelů, kteří mutanty loví. Je to vůbec první film, ve kterém se tyto vraždící stroje objevují.

Film je skvěle natočený, je napínavý, příběh nevázne a je velice vtipný se svými narážkami na starší díly, ale i na úplně jiné filmy. Při cestování časem třeba na Terminátora a tak podobně. Prostě Bryan Singer se opět vytáhl.

Pozorně sledujte program i během festivalu, neboť se může stát, že bude film z organizačních důvodů přeložen na někdy jindy. A poslední upozornění, pakliže byl film opravdu úspěšný a měl velkou návštěvnost, je možné, že se na festivalu bude promítat ještě jednou, jako tomu bylo například loni se Star Trek: Into Darkness.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie: 11 filmů, které si nesmíte nechat ujít

Hide picture