Menu
FANZINE.cz

Festival fantazie 2010: Na Večeru fantazie se bude křtít kniha i předávat Aeronautilus

Redakce

Redakce

27. 6. 2010

!SPECIÁL!Festivaly fantazie vedou již několik tradic, mezi něž patří i závěrečný Večer fantazie. Co se na něm bude dít letos?

Ilustrace na plakátu Festivalu fantazie 2010 Autor: Lubomír Kupčík

Jako každým rokem proběhne na Festivalu fantazie poslední večer, v sobotu 10. července, závěrečný speciální pořad s názvem Večer fantazie. Vloni jste na něm měli možnost sledovat představení tanečnic Moveconu, vyhlašování literární ceny Aeronautilus nebo klasické festivalové tomboly. Letos nás čeká podobný program, přestože několik věcí se změní.

V hlavním sále chotěbořského kina se v sobotu večer bude křtít nová antologie Zabij/Zachraň si svého mimozemšťana, která vychází díky péči editora Vlada Ríši u nakladatelství Mladá fronta v edici Ikaros. Jak už tradice napovídá, opět se bude jednat o soubor povídek českých spisovatelů, mezi nimiž tentokrát zazáří jména jako Ondřej Neff, Františka Vrbenská nebo Pavel Renčín. Téma sbírky plně vystihuje její název, neboť se skutečně bude jednat o příběhy vztahu lidské rasy k návštěvám odjinud – a v několika příbězích dokonce nebudeme ani zmasakrováni!

V rámci šestého ročníku Večera fantazie proběhne i předávání ceny Aeroanutilus, která se vyhlašuje od roku 2005 v několika kategoriích zaměřených na literaturu. Každý účastník Festivalu fantazie bude mít možnost hlasovat pro svého oblíbence ze seznamu několika nominovaných, které stanoví odborná porota. V loňském roce se vítězství dočkal román Zlatý kříž od Pavla Renčína, první díl autorovy trilogie Městské války, nebo server FantasyPlanet pod tehdy novým vedením Pavly Lžičařové. Letošní nominovaní stále zůstávají zahaleni tajemstvím, ale my i přesto doufáme, že se v nich Topzine objeví po boku loňského výherce ze své kategorie. Hlasujte pro nás a my se vám odměníme rozšiřováním naší redakce a ještě větším kvalitou našich článků.

Kromě vyhlášení ceny Aeronautilus a křtu nové Ríšovy antologie se ale dočkáme ještě dalšího programu. Organizátoři slibují opět tanec, zábavný program, tradiční tombolu, vyhlašovanou osvědčeným a oblíbeným Jaroslavem Mosteckým, a možná i koncert.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2010: Na Večeru fantazie se bude křtít kniha i předávat Aeronautilus

Hide picture