Menu
FANZINE.cz
Technologie

FIFA 12 nebude obsahovat českou Gambrinus ligu. Za Řepku a spol. si nezahrajeme

Šimon Kolář

Šimon Kolář

11. 8. 2011

OBR.: Wilshere střílí na bránuZ české pobočky EA právě dorazila nemilá zpráva pro všechny příznivce série FIFA a české Gambrinus ligy. Spojení, které mezi těmito dvěma prvky léta fungovalo, bude v sezóně 2012 přerušeno.

OBR.: Zápas mezi Arsenalem a Newcastlem

PC verze po dlouhé době nebude zaostávat za tou konzolovou, zdroj: EA

Vzhledem ke svým vysokým prodejům u nás nabízí hry ze série FIFA českému hráči téměř maximální podporu v rodném jazyce. Samozřejmostí už se stala kompletní lokalizace všech verzí včetně dabingu a v několika posledních letech i přítomnost nejvyšší české ligové soutěže. Právě o ní a o českou reprezentaci ale fanoušci v chystaném díle přijdou. Na vině je navýšení finančních požadavků společnosti vlastnící potřebná práva.

Přečtěte si také naše obsáhlé dojmy z hraní FIFA 12!

„Společnost vlastnící tato práva meziročně několikanásobně navýšila finanční požadavky a požadovaná konečná částka není vzhledem k prodejnosti série FIFA v České republice reálná. Myslím, že to dobře vypovídá o současném stavu českého fotbalu,“ nezapomněl si do fotbalových bafuňářů rýpnout Dušan Benža z EA Sports. V přípravě tak je alespoň patch pro PC verzi hry, který by měl několik českých mužstev obsahovat.

Rozhodně je to škoda, nemyslíme si ale, že nepřítomnost českých týmu prodejům FIFY 12 u nás nějak výrazně uškodí. I podle statistik z EA Sports dává valná většina tuzemských hráčů přednost některému ze zahraničních velkoklubů. Letošní díl navíc přináší množství převratných změn a po dlouhé době bude PC verze hry obsahem identická s tou konzolovou. Hra vychází 28. září na téměř všechny myslitelné platformy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FIFA 12 nebude obsahovat českou Gambrinus ligu. Za Řepku a spol. si nezahrajeme

Hide picture