Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

FIFA 14 láká na lepší fyziku míče, týmovou inteligenci i zlepšený skauting

Jan Perlík

Jan Perlík

18. 4. 2013

V dalším ročníku série FIFA se mohou hráči těšit na nové funkce, které jim vývojáři ve hře poskytnou. Mezi nimi se objevuje lepší týmová inteligence nebo krytí míče.

Globální vyhledávání talentů – Profesionální skautský systém, který je využíván v reálném fotbale, bude zahrnut i ve hře FIFA 14. Hráči si budou moci libovolně skauting přizpůsobovat podle vlastních přání a aktuálních potřeb týmu. Součástí je jednoduchá navigace, která je založena na menším počtu potřebných přechodů na jiné obrazovky. Nyní bude hledání špičkových talentů opravdovou lahůdkou i ve fotbalovém simulátoru FIFA 14.

Čistá střela – Vývojáři se zaměřili i na vylepšení způsobu střelby. Hráči jsou odměněni vyšší inteligencí fotbalisty, který podle potřeby přizpůsobuje svůj pohyb a úhel těla při střelbě. Výsledkem toho je, že se budou profesionální fotbalisté snažit o co nejlepší způsob střelby. Opravdoví světoví hráči budou schopni přesně vystřelit i v době, kdy jsou obráncem pečlivě bráněni, nebo vyvedeni z rovnováhy.

video
play-sharp-fill

Krytí míče – Typická schopnost tvůrců a kontrolorů vaší hry. Nyní bude možno lépe bránit míč před obránci, kvalitněji diktovat tempo hry nebo v rychlosti přejít přes obránce. Pokud se hráč dostane do souboje a očekává přihrávku, lépe si připraví výchozí pozici, která mu umožní efektivněji míč převzít.

Reálná fyzika míče – Míč se chová opět více realističtěji, kopání do něj je techničtější a razantnější. Hráči mají možnost vyslat z dálky tvrdší ránu a přesto přesně zamířit. Míč může stoupat vzhůru, poté razantně klesat, nebo držet svou výšku po celou dobu letu. Brankáři to nebudou mít snadné, zvláště v případech, kdy fotbalista zvolí falšovanou střelu.

video
play-sharp-fill

Týmová inteligence – Konečně se můžete těšit na lepší týmovou spolupráci a větší podporu vlastních hráčů. Jejich inteligence byla zakomponována jak v obranné hře, tak v té útočné. Hráč rychle vyhodnotí, zdali je lepší se pokusit míč získat zpět, nebo podpořit zbývající obrannou linii pro vyšší nápor od soupeře. V útoku se těšte na lepší kombinační hru, moment překvapení a nádherné pasy za obranu, kdy už bude záležet jen na způsobu zvolené střely, zdali se míč zatřepotá v síti, či nikoli.

FIFA 14 se objeví na podzim tohoto roku na platformách PC, PS3, Xbox 360 a pravdě podobně i na Wii U, PS Vita nebo PS4.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FIFA 14 láká na lepší fyziku míče, týmovou inteligenci i zlepšený skauting

Hide picture