Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

FIFA 2014 by měla podle petice obsahovat i profesionální ženské hráčky

Jan Perlík

Jan Perlík

17. 4. 2013

Na stránkách Change je petice, která se snaží o to, aby v sérii fotbalového simulátoru FIFA bylo obsaženo i něžné pohlaví. Po zisku 20 tisíc podpisů bude petice zaslána řediteli provozu zákaznického servisu Brianovi Keasterovi. 

Petice FIFA 14

Touto fotografií petice propaguje ženský fotbal do hry FIFA. Zdroj: Change.org

Podle petice je podíl fotbalistek v americkém profesionálním fotbale ve výši 40 %, což je vážný argument proto, aby byly ženy obsazeny ve hrách FIFA. Poukazuje také na to, že by se vývojářský tým neměl zaměřovat pouze na profesionální fotbalisty jako Messi nebo Ronaldo, ale měl by oběma pohlavím nabídnout možnost hrát za profesionální hráčky, mezi které patří Wambach, Sawa, Morgan, Cristiane nebo Marta.

To platí samozřejmě i u jiných her. V současné době tyto snahy podpořilo celkem přes 8 900 lidí a číslo stále stoupá. Pokud chcete být součástí petice a přejete si mít v sérii FIFA i profesionální hráčky, pak tak můžete učinit zde.

Další ročník FIFA 14 vychází, jak jsme již zvyklí, na podzim tohoto roku. Zamíří pravděpodobně na platformy PC, Xbox 360, PS3, PS4, Wii U, Nintendo 3DS a PS Vita.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FIFA 2014 by měla podle petice obsahovat i profesionální ženské hráčky

Hide picture