Menu
FANZINE.cz
Technologie

Figurky Mass Effect jdou do výroby. Známe datum vydání druhé série

Marek Jedinák

Marek Jedinák

29. 1. 2012

 

Vývojáři herní série Mass Effect definitivně potvrdili datum vydání druhé série akčních figurek. TOPZINE.cz ví, kdy vyjdou a proč jejich vydání trvalo téměř dva roky.

Druhá série figurek bude obsahovat další čtyři hlavní postavy z druhého dílu ságy Mass Effect Zdroj: výrobce figurek

Druhá série figurek Mass Effect se do prodeje dostane s téměř dvouletým zpožděním. Společnost DC Direct, jeden z předních světových výrobců akčních figurek, se nakonec zavázal k výrobě předem smluvené kolekce.

Společnost přibližně před rokem a půl zahájila výrobu první série figurek, která se u fanoušků setkala s obrovským úspěchem. Druhá série však k nelibosti vlastníků licence, společnosti BioWare, nakonec nevyšla v předem smluvený termín, neboť výrobce neplnil předem stanovenou dohodu, načež hrozilo definitivní storno celé druhé řady.

Čtěte také: RECENZE: Star Wars: The Old Republic má na to překonat WoW

Na stránkách BioWaru se však objevila možnost předobjednávky s datem vydání stanoveným na přelom dubna a května roku 2012. Zatím je možné objednat pouze celou druhou kolekci čítající čtyři figurky. Z analýzy firemní politiky by za normálních okolností vyplývalo, že je půjde nakoupit i jednotlivě, avšak předchozí peripetie mohou za těchto okolností znamenat skutečně i prodej výhradně celého setu.

Byť je tato varianta jen málo pravděpodobná.

Oficiální cena celé série odpovídá peněžnímu ekvivalentu přibližně 1 500 korun. Jednotlivé postavičky z první série byly v České republice dostupné přibližně za 500 až 600 korun.

Datum vydání by nicméně skutečně mělo zůstat nezměněno, neboť Mass Effect 3 vyjde počátkem letošního března a pozdější vydání než v květnu by znamenalo jediné: nižší zájem potenciálních zákazníků o v tu dobu již starší titul.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Figurky Mass Effect jdou do výroby. Známe datum vydání druhé série

Hide picture