Menu
FANZINE.cz
Technologie

Film Mass Effect. Jak to vypadá s přesunem trilogie na filmové plátno?

Marek Jedinák

Marek Jedinák

31. 7. 2011

Už je tomu déle než rok, co fanouškům herní série Mass Effect rozproudila krev v žilách zpráva, že se herní série dočká i filmové adaptace. Jak to tedy s filmem vypadá v současné době? Topzine.cz ví, co bylo uveřejněno na Comic-Conu 2011 ve speciálním panelu věnovaném právě filmu Mass Effect!

S vojáky Cerberu nebude ve třetím díle Mass Effectu žádná švanda Zdroj: distributor hry

Od oficiální zprávy o zfilmování velice úspěšné herní trilogie Mass Effect se příliš mnoho nezměnilo, nicméně první konkrétnější informace jsou potvrzené. Do oficiálního oznámení prvních detailnějších informací zbývá ještě velmi dlouhá doba, ale jisté je, že na filmu se budou podílet osoby Casey Hudson, hlavní producent a tvůrce hry, a Mark Protosevitch, scenárista stojící za filmy Já, legenda nebo Thor.

Příběh bude tažen dějem

Na panelu zaznělo, že přestože filmy založené na videoherních předlohách nemají příliš dlouhou ani úspěšnou tradici, Mass Effect má být jiný. Na rozdíl od ostatních filmů inspirovaných počítačovými hrami nemají být jeho tahákem pouze vizuální efekty. Samotný koncept lze pak díky propracovanému příběhu, který je i přes akční prvky hry hlavním hybatelem veškerého děje, přirovnat spíše k ságám jako Pán Prstenů, Hobit nebo Hvězdné války.

Hlavním pilířem má být tedy převážně skutečně komplexní příběh, takže by neměl vzniknout paskvil typu Super Mario Brothers nebo Doom.

Steven Spielberg potvrdil, že nejpozději do roku 2014 natočí Jurský Park IV!

Dle dané prezentace na Comic-Conu se má filmové zpracování věnovat pouze prvnímu dílu trilogie, nic ze dvojky ani trojky se do něj nedostane. To je pro autory a hlavně investory velice dobrý tah, jelikož budou mít otevřená vrátka pro další pokračování a zároveň nebudou riskovat enormní množství finančních prostředků, pokud by se první z filmů neuchytil. První díl působí dostatečně komplexně na to, aby mohl být samotným nositelem děje. Ten se točí okolo bojů s robotickou rasou Geth, a hlavní hrdina Shepard nakonec zachraňuje lidstvo ve velkém stylu.

Nedořešena zůstává také klíčová otázka, jíž je rozpočet. Ten může být kvůli filmu plném efektů, mimozemšťanů a kosmických lodí na opravdu enormní úrovni.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Mass Effect. Jak to vypadá s přesunem trilogie na filmové plátno?

Hide picture