Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Film o upírce Tině Salo ovládne kina asi v roce 2014, sex nebude chybět

Martin Peška

Martin Peška

8. 6. 2012

FOTO: Tina Salo - obálka knihy Petry NeomillnerovéČeská knižní série o upírce Tině Salo spisovatelky Petry Neomillnerové by se měla dočkat filmového zpracování. Reálný plán je natáčení příští rok, premiéra v roce 2014, řekla autorka exkluzivně pro FANZINE.cz.

FOTO: Tina Salo - obálka knihy Petry Neomillnerové

Kdo si zahraje na sexu ujíždějící upírku Tinu Salo, stále nevíme. Ilustrace: Marek Hlavatý

„Tina je upírka, kterou současnost baví. Narodila se sice za třicetileté války, ale civilizaci si dokáže užít se všemi jejími vymoženostmi včetně vířivky, kabelek od Gucciho a sexuální svobody,“ odpověděla autorka série knih o upírce Tině Salo na otázku, jakými slovy by do kina nalákala i lidi, kteří v životě nepřečetli jedinou její knihu. A dodala: „Film by měl být napínavou podívanou se silnou atmosférou, dobrá zábava. Rozhodně nebudeme smrtelně vážní, uvidíme, možná to bude i legrace.“

Do konce léta by měl být podle Neomillnerové hotový scénář, na kterém pracuje Štefan Titka společně se spisovatelkou – počítá se totiž s rozvíjením příběhu. Během září by měl proběhnout casting, první jména jsou už prý jasná, spisovatelka je ale zatím tají. Hledá se i režisér, Neomillnerová nevylučuje, že se funkce ujme někdo ze zahraničí.

„Film počítá s diváky, kteří knihu nečetli a přečtou si ji až pak. Ale ani fanoušci a lidé, kteří knihu znají, nebudou zklamáni – ve filmu budou nové věci. Budeme vycházet ze zápletky první knihy a představíme Tinu, pracovat ale budeme s motivy z dalších knih a budeme i nové domýšlet,“ řekla spisovatelka, která pro FANZINE.cz prozradila, že v případě úspěchu filmu se počítá i s pokračováním.

Sexu ve filmu neubude

Čtenáři Petry Neomillnerové ví, že se v jejích knihách sexu a násilí dočkají. Autorka již dříve pro náš magazín uvedla, že se jedná o její oblíbená zlidšťující témata. „Násilí i sex člověka i nečlověka obnaží nejen fyzicky, je to chvíle odkládání masek a vysoké intimity,“ řekla tehdy v rozhovoru.

Sexu by nemělo ubýt ani ve filmovém zpracování. „Vztah Tiny a Kaye bude ústředním motivem filmu, takže sex nemůže chybět. A nebude se omezovat jen na tyhle dva, samozřejmě,“ dodala spisovatelka, podle níž jsou upíři a upírky prostě sexy a monstra typu Nosferatu už nefrčí.

A od kolika let bude film přístupný?

„To záleží na regulaci a posouzení jiných – pravděpodobně od 12 nebo 15 let. Ale v Čechách jsou pravidla docela tolerantní, ve filmu od 15 vám toho projde hodně,“ říká Petra Neomillnerová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film o upírce Tině Salo ovládne kina asi v roce 2014, sex nebude chybět

Hide picture