Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Film podle hry Mass Effect už má scénář. Vychází z prvního dílu

Marek Jedinák

Marek Jedinák

26. 7. 2012

Film inspirovaný hrou Mass Effect má již hotový scénář. Tentokrát se nejedná o fanouškovskou spekulaci, ale o oficiálně podložené tvrzení společnosti Legendary pictures, která bude odpovědná za produkci filmu. Příběh více méně vychází z prvního dílu úspěšné ságy, hlavní postavou bude Shepard a soundtrack možná složí Daft Punk.

Otázka, jestli se i ve filmu dočkáme commandera Sheparda, stále nebyla zodpovězena. Zdroj: vydavatel hry

Na jedné z největších fanouškovských událostí roku Comic-Conu v San Diegu se mimo jiné konala také panelová diskuze s představiteli společnosti Legendary pictures, studia odpovědného za produkci filmu vycházejícího z herní předlohy Mass Effect.

Čtěte také: Batmanem se může za 14 miliard korun stát každý, spočítali odborníci

Na jejich oficiálních stránkách se několik týdnů po akci objevila oficiální sekce FAQ, ve které najdou příznivci tohoto rozsáhlého sci-fi příběhu odpovědi na základní otázky týkající se existence tohoto projektu.

Na rozdíl od předchozích informačních leaků došlo v úvahách o zfilmování k výraznému posunu. Zatímco ještě minulý rok se mělo vycházet pouze ze stejného univerza, dnes je jisté, že půjde více méně o překopání prvního příběhu hry. Nebude to však projekt podobný československému kinoautomatu, dle vyjádření tvůrců vytvořili scénáristé takovou kombinaci herních zvratů, která zkrátka co nejvíce sedla jejich gustu.

Velká část otázek se týkala hereckého obsazení, příznivce série zajímalo mimo jiné to, jestli alespoň roli Jokera ztvární oblíbený Seth Green. Reakce však tlumí prvotní nadšení. Dle oficiálního tvrzení není zatím herecké obsazení ani ve fázi vyjednávání.

Studio však potvrdilo velmi podstatnou informaci, a sice, že hlavním hrdinou bude commander Shepard. Na příběhu se aktivně budou podílet také tvůrci ze studia Bioware. Existuje také šance, že by soundtrack k filmu mohlo vytvářet známé duo Daft Punk (Tron).

Datum vydání očekávaného blockbusteru zatím není známo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film podle hry Mass Effect už má scénář. Vychází z prvního dílu

Hide picture